Publikacje

Izabela Mrozek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Izabela Mrozek

Tytuł i stopień naukowy, Uczelnia, rok uzyskania
Doktor habilitowany sztuki muzycznej, Akademia Muzyczna im. I. J.Paderewskiego w Poznaniu, 2009

Stanowisko
adiunkt

Dyscyplina artystyczna/naukowa – kierunek
Instrumentalistyka

Specjalność
Altówka

Działalność artystyczna/naukowa (najważniejsze koncerty, publikacje, płyty, kompozycje)
Altowiolistka, pedagog; od 1987 jest członkiem poznańskiej Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus”, z którą wykonała setki koncertów w kraju i poza jego granicami, nagrała ponad 250 godzin muzyki: w tym 12 płyt długogrających oraz 32 CD.
Od 1991 roku prowadzi działalność dydaktyczną na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie altówki, od 2009 roku pracuje także w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza. Od kilku lat cyklicznie prowadzi kursy mistrzowskie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Bronisława Zielińskiego w Wągrowcu.

Najważniejsze osiągnięcia artystyczne/naukowe
Osiągnięcia dydaktyczne w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M.Karłowicza:
* Julia Polowczyk – I miejsce w Konkursie Altówkowym im. D.Rutkowskiego w Szczecinie, III nagroda w Szkolnym Konkursie Smyczkowym w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M.Karłowicza. Otrzymała nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu w 2014 w Szkolnym Konkursie Smyczkowym
* Antonina Kucharska – wyróżnienie w 2013 i 2014 w Szkolnym Konkursie Smyczkowym w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M.Karłowicza
* Natalia Chrostek – III miejsce w 2014 w Szkolnym Konkursie Smyczkowym w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M.Karłowicza.

Udział w jury konkursów:
* 07.05.2013 udział w pracach Jury podczas XIII Szkolnego Konkursu Smyczkowego w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M.Karłowicza.
* 04-05.06.2014 udział w pracach Jury podczas XIII Szkolnego Konkursu Smyczkowego w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M.Karłowicza.

Odznaczenia, nagrody, wyróżnienia
W 2008 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, nadanym przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zatrudnienie na Wydziale
V

Prowadzone przedmioty, Wydział
Altówka, Metodyka nauczania przedmiotu głównego