Witamy w Poznaniu

Rok w rok Poznań jest opanowywany przez ponad 102 tysiące studentek i studentów z Polski i całego świata. Co piąta osoba, którą spotkasz na ulicy, studiuje na jednej z poznańskich uczelni!

Przede wszystkim akademicko

Poznańskie uczelnie należą do najlepszych w kraju. Studentki i studenci mogą korzystać z wiedzy i doświadczenia ponad 8 tysięcy wykładowców, z których więcej niż tysiąc ma tytuł profesora. W Poznaniu funkcjonuje ponad 230 kierunków studiów, są tu nowoczesne centra dydaktyczne i bogate programy wymiany zagranicznej, programy usprawniające wejście absolwentek i absolwentów na rynek pracy oraz nowoczesne kampusy uczelniane.

Zawodowo multikulturowo

Corocznie poznańskie szkoły wyższe opuszcza ponad 25 tysięcy absolwentek i absolwentów. Ponad 110 tysięcy firm, m.in. z sektora usług nowoczesnych, IT/R&D i produkcji, oferuje tu pracę, a poziom bezrobocia od lat jest jednym z najniższych w kraju (nieco ponad 1%). Blisko 80% osób tu studiujących świadomie wybrało Poznań jako najlepszy ośrodek nauki i życia akademickiego. W Poznaniu kształci się ponad 5 tysięcy studentek i studentów zagranicznych, z ponad 100 krajów świata. Najwięcej osób studiujących pochodzi z Ukrainy, Białorusi, Hiszpanii, Turcji. Tak zróżnicowane kulturowo towarzystwo może zachęcić Cię do skorzystania z wielu programów wymiany studenckiej (jak ERASMUS+) i spędzenia części studiów za granicą!

Bez czasu na nudę

W mieście realizowanych jest wiele przedsięwzięć kulturalnych z udziałem artystów z całego świata: festiwali, koncertów, konkursów i warsztatów. Festiwale są ważnym elementem życia Poznania i każdorazowo gromadzą sporą liczbę uczestników. Mają one swoją renomę w kraju i za granicą, a wiele z nich legitymuje się wieloletnią tradycją i bardzo wysokim poziomem.

Ponadto w Poznaniu znajdziesz kilkanaście scen teatralnych, kin studyjnych i multipleksów, blisko 100 pubów i klubów muzycznych, dziesiątki restauracji, barów i kawiarni. Koniecznie sprawdź Kalendarium imprez i wydarzeń!

Zawsze w formie

Ponad 1/3 obszaru miasta to tereny zielone. W Poznaniu możesz spędzać czas aktywnie,  na przykład w jednym z 40 parków lub w kompleksie rekreacyjnym Malta. Możesz też skorzystać z rozbudowującej się sieci ścieżek rowerowych na własnym lub miejskim rowerze. W Poznaniu są cztery jeziora, a w gminach Aglomeracji Poznańskiej kilkanaście. Możesz także skorzystać z oferty poznańskich klubów fitness, pływalni, kortów tenisowych i wielu innych obiektów. 

Formy do studiowania możesz też nabrać podczas rozmaitych imprez sportowych. Wystartuj w Poznańskim Maratonie lub innych zawodach sportowych. Pokibicuj drużynie piłkarskiej Lecha Poznań lub zawodnikom z całego świata podczas zawodów wioślarskich lub kajakarskich. Odwiedź również jedyny w kraju wyścigowy Tor Poznań, na którym odbywają się Samochodowe i Motocyklowe Mistrzostwa Polski.

Wszędzie blisko

Oprócz doskonałych połączeń kolejowych i autobusowych Poznań oferuje wiele atrakcyjnych połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Ławica. Dzięki temu, za naprawdę niewielką kwotę, możesz spędzić wolny weekend np. w Mediolanie, Dublinie czy Barcelonie, a autostradą A2 w 2,5 godziny dotrzesz samochodem do Berlina. 

Więcej informacji o mieście tutaj:

Skip to content