Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Siedziba Studium mieści się w budynku Akademii Muzycznej na ul. Wronieckiej 19/20 pokój DS 29.

Koordynator SWFiS
mgr Anna Rychlewska
arychlewska@amuz.edu.pl
dyżur: piątek, godz. 12.00-13.00

W dniu 18 listopada br. (sobota) SWFiS zaprasza na rajd rowerowy. Zbiórka przy pomniku Armii Poznań, między ulicami Kutrzeby i Księcia Józefa (tuż obok CDV), o godz. 9.00.

Tym razem do pokonania będzie piękna widokowo, parkowo-leśna trasa, która poprowadzi nas doliną Cybiny aż do Swarzędza.

Zainteresowane osoby proszę o zgłoszenia na adres: arychlewska@amuz.edu.pl.

mgr Anna Rychlewska
koordynator SWFiS

plakat z informacją o rajdach rowerowych

II termin rajdu: 18 listopada 2023
III termin rajdu: grudzień (w zależności od warunków pogodowych)

Zdjęcie przedstawia tabelę z planem zajęć SWFiS na rok akademicki 2023-24

Zajęcia grup I-VIII odbywają się w Centrum Sportu Collegium Da Vinci, ul. Kutrzeby 10.

W Centrum Sportu CDV do dyspozycji studentów znajdują się: duża sala fitness wyposażona w lustra oraz przybory do ćwiczeń, bogato wyposażona siłownia oraz cztery korty do squash-a. Oprócz tego Centrum Sportu udostępnia rowery spinningowe, stoły do tenisa stołowego, sprzęt do gry w badmintona, rękawice bokserskie, worek treningowy i wiele innych. Szatnie wyposażone są w szafki z możliwością zamknięcia (własna kłódka) oraz prysznice.

Zgodnie z regulaminem Centrum Sportu CDV podczas zajęć obowiązuje strój sportowy oraz czyste obuwie sportowe (zmienione w szatni).

Grupa IX pływanie – zajęcia wyłącznie dla osób umiejących pływać (obowiązuje Regulamin porządkowy pływalni Chwiałka).

Grupa X sekcja rowerowa – rajdy rowerowe odbywają w Poznaniu i okolicach, mają charakter rajdów terenowych lub mieszanych (drogi utwardzone i gruntowe), i odbywają się w niedziele. Czas trwania rajdu zależy od trasy, najczęściej od 4 do 6 godzin zegarowych, długości trasy 30-60 km. Udział w jednym rajdzie = 4×90 minut zajęć.

Proponowane terminy rajdów:
22.10.2023 r.
12.11.2023 r.

Zbiórka o godz. 10.00.
Trasy rajdów zostaną podane w późniejszym terminie.
Terminy rajdów mogą ulec zmianie jeśli prognoza pogody będzie niekorzystna.
Zgłoszenia na adres: arychlewska@amuz.edu.pl.

Studentów zainteresowanych pozaobowiązkowym udziałem w zajęciach z WF oraz pracowników Akademii chętnych do korzystania z kortów do squash-a, pływalni lub udziału w rajdach rowerowych zapraszam do kontaktu mailowego!

Informacja dotycząca zapisów na WF i pierwszego tygodnia zajęć (108 KB)

Plan zajęć SWFiS 2023 24 (624 KB)

Informacja dotycząca zdalnej realizacji zajęć z wychowania fizycznego (88 KB)

Regulamin SWFiS (104 KB)