Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Siedziba Studium mieści się w budynku Akademii Muzycznej na ul. Wronieckiej 19/20 pokój DS 29.

Koordynator SWFiS
mgr Anna Rychlewska
arychlewska@amuz.edu.pl
dyżur: piątek, godz. 12.00-13.00

Komunikat dotyczący organizacji zajęć z WF w semestrze letnim 2022/2023

1. W semestrze letnim r. akad. 2022/2023 nie odbędą się nowe zapisy do grup przez e-dziekanat. Studenci, którzy nie zmieniają grup, przychodzą na pierwsze zajęcia zgodnie z zapisami z semestru zimowego. Studenci, którzy chcą zmienić grupę, przychodzą na pierwsze zajęcia razem z nową, wybraną grupą i zgłaszają zmianę grupy. Studenci, którzy po raz pierwszy zapisują się na WF, przychodzą bezpośrednio na pierwsze zajęcia do wybranej grupy. Plan zajęć z WF w semestrze letnim nie uległ zmianie. Uprzejmie informuję, że w grupach 2 i 3 (poniedziałek, godz. 8.45-9.30 i 9.30-10.15) z powodu wyczerpania limitu miejsc nie przewiduję dopisywania nowych osób.

2. Zgodnie z komunikatem prorektora ds. studenckich i dydaktyki dr hab. Szymona Musioła w dniach 13-17.02.2023 wszystkie zajęcia odbędą się w trybie zdalnym. W związku z tym w tych dniach zajęcia z WF na obiektach sportowych nie odbędą się. Studentów obowiązuje realizacja aktywności fizycznej we własnym zakresie oraz przesłanie sprawozdania na adres arychlewska@amuz.edu.pl do soboty 18.02. Sprawozdanie powinno mieć formę 3-4-minutowego nagrania wraz z krótkim opisem wszystkich wykonanych ćwiczeń lub formę screenu, ukazującego wszystkie dane charakteryzujące aktywność aerobową – czas trwania (minimum 90 minut), liczba pokonanych km, mapka trasy oraz koniecznie data wykonania.

3. O ile nie pojawią się kolejne komunikaty, zajęcia z WF na obiektach sportowych rozpoczną się 20.02.2023. Już teraz serdecznie na nie zapraszam!

mgr Anna Rychlewska
Koordynator SWFiS

Poznań, 3.02.2023 r.

Zajęcia grup I-VIII odbywają się w Centrum Sportu Collegium Da Vinci, ul. Kutrzeby 10.

W Centrum Sportu CDV do dyspozycji studentów znajdują się: duża sala fitness wyposażona w lustra oraz przybory do ćwiczeń, bogato wyposażona siłownia oraz cztery korty do squash-a. Oprócz tego Centrum Sportu udostępnia rowery spinningowe, stoły do tenisa stołowego, sprzęt do gry w badmintona, rękawice bokserskie, worek treningowy i wiele innych. Szatnie wyposażone są w szafki z możliwością zamknięcia (własna kłódka) oraz prysznice.

Zgodnie z regulaminem Centrum Sportu CDV podczas zajęć obowiązuje strój sportowy oraz czyste obuwie sportowe (zmienione w szatni).

Grupa IX pływanie – zajęcia wyłącznie dla osób umiejących pływać (obowiązuje Regulamin porządkowy pływalni Chwiałka).

Grupa X  sekcja rowerowa – rajdy rowerowe odbywać się będą w Poznaniu i okolicach, będą miały charakter rajdów terenowych lub mieszanych (drogi utwardzone i gruntowe), i będą odbywały się w niedziele. Czas trwania rajdu zależy od trasy, najczęściej od 2 do 5 godzin zegarowych, długości trasy 30-60 km.

Studentów zainteresowanych pozaobowiązkowym udziałem w zajęciach z WF oraz pracowników Akademii chętnych do korzystania z kortów do squash-a, pływalni lub udziału w rajdach rowerowych zapraszam do kontaktu mailowego!

Informacja dotycząca zdalnej realizacji zajęć z wychowania fizycznego

Sekcja rowerowa — harmonogram

Plan zajęć z wychowania fizycznego

Regulamin SWFiS: