Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

arychlewska@amuz.edu.pl
dyżur: czwartki g. 10.30 – 11.30

siedziba Studium – Akademia Muzyczna, p. 397 w budynku C

Uwaga – zaliczenia i zapisy na wf!

Dodatkowe terminy odrobienia zaległości z wf-u – środa 10.01. i środa 17.01. godz. 11.45-13.00, sala 59 w Akademii
(strój sportowy + skarpetki).

W tygodniu zaliczeniowym (15-19.01.) przychodzimy normalnie na zajęcia w CDV, z indeksami i kartami zaliczeń. W czwartek 18.01. zapraszam na dyżur w SWFiS (Akademia, p. 397) w godz. 9.00-12.00, można będzie również uzyskać zaliczenie oraz wpisy zwolnienia lekarskiego.

W dniach 24.01. i 31.01. konsultacje w sali 59 nie odbędą się.

ZAPISY na zajęcia z wf w II semestrze (rok I/I°, wydziały III, IV i V):

22.01., 25.01., 29.01., 1.02. godz. 9.00-12.30 (SWFiS, p. 397, Akademia). Przed zapisaniem się proszę zapoznać się z planem zajęć.

Początek zajęć na CDV – w poniedziałek 5.02. przychodzimy ze strojem sportowym.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu prowadzi zajęcia dydaktyczne z wychowania fizycznego oraz indywidualne konsultacje z zakresu kultury fizycznej dla wszystkich studentów Akademii.
Wychowanie fizyczne (wf) jest przedmiotem obowiązkowym na I roku studiów I stopnia, na wszystkich wydziałach, w wymiarze 30 godzin (jeden semestr).
W semestrze zimowym wf realizują studenci Wydziałów I i II, w semestrze letnim studenci Wydziałów III, IV i V.

Page1

Ćwiczenia grupowe trwają ok. 30 minut, zapraszam wszystkich chętnych.

Zapisy z tygodniowym wyprzedzeniem lub tuż przed zajęciami.

Wzmacnianie i rozciąganie asanami jogi – średnio intensywne wzmacnianie i rozciąganie całego ciała wybranymi pozycjami z jogi, ćwiczymy na boso.

Body toning – wzmacnianie ramion i klatki piersiowej z hantelkami w staniu i w leżeniu, plus mięśnie brzucha.

ABT –  (abdomen, buttocks, thighs) ćwiczenia rzeźbiące brzuch, uda i pośladki, ćwiczymy na matach.

Spinning – jazda na rowerze stacjonarnym przy muzyce.

Zapraszamy!

KONSULTACJE

Zapraszam na indywidualne konsultacje, podczas których można dowiedzieć się, jak przy pomocy prostych ćwiczeń fizycznych poprawić samopoczucie, wzmocnić i usprawnić ciało, a także pozbyć się napięć mięśniowych i bólu spowodowanych nadmiernym stresem oraz pracą.

Dla kogo?

• Zapraszam studentów wszystkich wydziałów i wszystkich lat studiów.
  • Zapraszam również pracowników Akademii.

Co zapewniam?

• Zdobycie wiedzy, która pomoże zrozumieć konieczność stosowania ćwiczeń fizycznych i ułatwi powrót do nawyków związanych ze zdrowym stylem życia (w tym elementy anatomii i biomechaniki).
  • Poznanie specyfiki ćwiczeń o charakterze wzmacniającym, rozciągającym, relaksacyjnym oraz ogólnousprawniającym i podnoszącym kondycję organizmu (trochę teorii).
  • Poznanie prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń ruchowych oraz nabycie umiejętności wyboru zestawu ćwiczeń w zależności od własnych potrzeb i możliwości (praktyka).
  • Indywidualny dobór ćwiczeń z uwzględnieniem specyfiki wykonywanej pracy – gry na instrumencie.
  • Indywidualny dobór ćwiczeń przy stwierdzonych wadach postawy (korektywa).
  • Możliwość udziału w regularnych zajęciach pod okiem fachowca (dobrany wcześniej zestaw ćwiczeń wykonywany na cotygodniowych spotkaniach na Akademii).
  • Możliwość organizacji warsztatów ruchowych dla zainteresowanych grup (np. warsztaty ruchowe dla skrzypków, dla pianistów).

Pytania? Sugestie? Pomysły? Wątpliwości?

• Zapraszam do kontaktu: arychlewska@amuz.edu.pl.
  • Konsultacje w SWFiS – czwartki g. 9.00-10.30, p. 397 w budynku C.
  • Konsultacje w s. 59 (można poćwiczyć) – środy g. 11.30-13.00.

Do pobrania: Regulamin SWFiS