Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

siedziba Studium mieści się w budynku Akademii Muzycznej na ul. Wronieckiej 19/20 pokój DS 29
wykładowca Anna Rychlewska
arychlewska@amuz.edu.pl
dyżur – piątki, godz. 10.00-10.45

SWFiS prowadzi zajęcia dydaktyczne z wychowania fizycznego, fakultatywne zajęcia ruchowe oraz indywidualne konsultacje z zakresu kultury fizycznej dla wszystkich studentów Akademii.

Wychowanie fizyczne (wf) jest przedmiotem obowiązkowym na I roku studiów I stopnia, na wszystkich wydziałach, w wymiarze 60 godzin (dwa semestry).

Zajęcia ruchowe/konsultacje (piątek g. 8.00-9.30) przeznaczone są dla wszystkich studentów i pracowników Akademii. Studenci I roku studiów I stopnia mają możliwość odrobienia podczas tych zajęć nieobecności z wf.

Wszystkich chętnych studentów i pracowników Akademii zapraszam do udziału w zajęciach ruchowychZdrowe plecy. Treść zajęć stanowią proste ćwiczenia wzmacniające, rozciągające i korygujące, wykonane na matach, elementy jogi – wzmacnianie i rozciąganie ciała wybranymi asanami, wyciszenie i relaks, dodatkowo ćwiczenia korekcyjne i elementy Pilates.

Zajęcia ukierunkowane są na:

• wzmocnienie osłabionych mięśni, złagodzenie przykurczów i w efekcie przywrócenie równowagi i dobrego samopoczucia;
  • likwidację bólów pleców i kręgosłupa;
  • zmniejszenie dolegliwości związanych z nadmiernym napięciem mięśniowym spowodowanym stresem.

Piątki, godz. 8.00-9.30; Akademia s. 59.