Publikacje

Maciej Kociński

Maciej Kociński

 

Tytuł i stopień naukowy, Uczelnia, rok uzyskania
doktor, AM im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu, 2017

Stanowisko
adiunkt

Dyscyplina artystyczna/naukowa – kierunek
jazz i muzyka estradowa

Specjalność
saksofon jazzowy

Zatrudnienie na Wydziale
II

Prowadzone przedmioty
Saksofon jazzowy
Kameralistyka – combo jazzowe

Kontakt
mkocinski@amuz.edu.pl

 


 

DZIAŁALNOŚĆ ARTYSTYCZNA/NAUKOWA
(najważniejsze koncerty, publikacje, płyty, kompozycje)

Maciej Kocin Kociński Ukończył studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie klarnetu prof. Z. Nowaka oraz na Akademii Muzycznej w Katowicach – w klasie saksofonu prof. J. Główczewskiego. Członek wielu zespołów koncertujących w Polsce i za granicą. Lider kwartetu SOUNDCHECK oraz KOCIN KOCIŃSKI TRIO. Propagator muzyki improwizowanej. Nauczyciel saksofonu i klarnetu w ZSM w Poznaniu. Wykładowca w AM w Poznaniu. W roku 2017 uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych. Jego szerokie muzyczne zainteresowania oraz wszechstronne wykształcenie sprawiają, że jako muzyk sesyjny nagrywa i koncertuje z wieloma artystami (Kuba Badach, MUTRU, Maria Schneider, Mate.O, Jerzy Milian, Ewa Bem, Hanna Banaszak, Krzysztof Herdzin, Grzegorz Tomczak, Justyna Szafran, Gordon Haskell, Zygmunt Kukla, Adam Sztaba, Poluzjanci, Adam Bałdych, Lena Piękniewska i wielu innych). Jest także członkiem stowarzyszenia miłośników muzyki Krzysztofa Komedy- Astigmatic. W swej dyskografii ma około 50 płyt CD, setki koncertów, nagrań radiowych i telewizyjnych. Wraz z żoną i córką prowadzi rodzinną służbę ewangelizacyjną, usługując w zborach protestanckich, szpitalach, więzieniach.

 

ODZNACZENIA, NAGRODY, WYRÓŻNIENIA

Wraz z kwartetem SOUNDCHECK oraz z innymi zespołami zdobył kilkanaście prestiżowych nagród zespołowych i indywidualnych na międzynarodowych konkursach jazzowych.
Trzykrotnie nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody przemysłu fonograficznego w Polsce – FRYDERYK – jako jazzowy kompozytor roku.
Laureat nagrody MŁODY POZYTYWISTA.
Za swą działalność pedagogiczną, prowadzoną już prawie 20 lat nagradzany był także laurami przyznawanymi przez Dyrektora ZSM w Poznaniu oraz Rektora AM w Poznaniu.