9 kwietnia, 2022, 11:00

Drzwi otwarte w Instytucie Instrumentalistyki/9.04.2022

9 kwietnia, 2022
Zdjęcie przedstawia widok orkiestry przez struny harfy

W sobotę 9 kwietnia 2022, w godz. 11.00-16.00 czekamy na wszystkich zainteresowanych studiami w poznańskiej Akademii!

Nasi Pedagodzy i Studenci Katedry Perkusji, Katedry Fortepianu, Katedry Organów, Katedry Instrumentów Dętych Drewnianych, Katedry Instrumentów Dętych Blaszanych, Katedry Historycznych Praktyk Wykonawczych, Katedry Kameralistyki Fortepianowej a także Zakładu Akordeonu i Interpretacji Muzyki Współczesnej będą oczekiwać na Was, by przybliżyć bogactwo możliwości studiowania w Akademii im. I.J. Paderewskiego. Studenci oprowadzą Was po naszej uczelni, Pedagodzy poradzą jak najlepiej zaprezentować się na egzaminie wstępnym i opiszą czego można się po studiach u nas spodziewać.

Katedra Fortepianu:

Afisz może informować o drzwiach otwiartych w Katedrze Fortepianu

W dniu 9 kwietnia na kandydatów będą czekali studenci – członkowie Koła Naukowego Pianistów.
Adres mailowy Kierownika Katedry: aorganiszczak@amuz.edu.pl

Katedra organów – na kandydatów będą czekali dr Jarosław Tarnawski oraz studenci Hubert Trojanek i Jan Feck. Przewidziana jest prezentacja organów oraz modelu przekrojowego instrumentu.
Adres mailowy Kierownika Katedry: jtarnawski@amuz.edu.pl.

Katedra Historycznych Praktyk Wykonawczych – po meandrach wykonawstwa zgodnego z praktyką historyczną oprowadzą kandydatów mgr Monika Woźniak, mgr Justyna Wróblewska oraz mgr Maciej Kończak, zdalnie w godzinach 14.00-15.30 dr hab. Mikołaj Zgółka. Będzie można przyjrzeć się bogactwu instrumentów historycznych i usłyszeć ich niepowtarzalne brzmienie.
Kontakt do Kierownika Katedry, prof. dr hab. Marii Banaszkiewicz-Bryłowej: mbanaszkiewiczbryla@amuz.edu.pl.

Katedra Instrumentów Dętych Drewnianych – wszelkich niezbędnych informacji o możliwościach jakie oferuje ta katedra, udzieli kandydatom studentka Katarzyna Janus oraz mgr Krzysztof Zabłocki.
Kierownik Katedry, prof. dr hab. Ewa Murawska, chętnie odpowie na wszelkie pytania odnośnie do studiowana w Katedrze: emurawska@amuz.edu.pl.

W Katedrze Instrumentów Dętych Drewnianych drzwi otwarte mają charakter hybrydowy.
9 kwietnia na zainteresowanych studiowaniem w naszej Katedrze czekają: Krzysztof Zabłocki (fagot), dr Łukasz Krzemiński (obój) oraz dr Paweł Kroczek (klarnet), który dadzą stacjonarnie wykłady.
Tego samego dnia ONLINE, pod podanym linkiem odbędą się spotkania z reprezentacją pedagogów Katedry, którzy przebywają na wyjeździe artystyczno-naukowym w Norwegii, oraz z racji innych obowiązków nie mogą być obecni stacjonarnie w murach Akademii.
Harmonogram spotkań ONLINE:
godz. 11:00-12:00 – dr hab. Magdalena Jakubska-Szymiec (saksofon)
godz. 12:00-13:00 – prof. dr hab. Paweł Drobnik (klarnet), dr hab. Arkadiusz Adamczyk (fagot) oraz dr Jakub Drygas (klarnet)
godz. 15:00-16:00 – prof. dr hab. Ewa Murawska (flet oraz sprawy organizacyjne dot. działania Katedry)

Afisz może zachęcać do wzięcia udziału w dniach otwartych ONLINE Katedry Instrumentów Dętych Drewnianych

Katedra Instrumentów Dętych Blaszanych –  dyżur na miejscu pełnił będzie Kierownik Katedry, prof. AMP, dr hab. Maciej Łakomy oraz studenci Koła Artystyczno – Naukowego Katedry. Przedstawią ofertę programową Katedry oraz odpowiedzą na ewentualne pytania. W celu umówienia się na bezpłatną konsultację (lekcję próbną) dotyczącą każdej ze specjalności wchodzących w skład Katedry, osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy z Kierownikiem Katedry: mlakomy@amuz.edu.pl.

Katedra Perkusji – pośród całego bogactwa instrumentów perkusyjnych będzie czekał na kandydatów Kierownik Katedry, prof. dr hab. Krzysztof Przybyłowicz wraz ze studentami. Aby nawiązać kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej, prosimy pisać na: kprzybylowicz@amuz.edu.pl.

Katedra Kameralistyki Fortepianowej – jak atrakcyjnie można uprawiać muzykę w zespole kameralnym opowie kandydatom prof. dr hab. Bogumił Nowicki, będzie oczekiwał w sali 205 wraz ze swoimi studentami. Pan Profesor jest również dostępny mailowo: bnowicki@amuz.edu.pl.

Zakład Akordeonu i Interpretacji Muzyki Współczesnej – o możliwościach tej Katedry opowiedzą nasi studenci Hubert Capaja, Kamil Topaczewski i Ernest Polański. Oczekiwać na Państwa będzie również prof. dr hab. Teresa Adamowicz-Kaszuba. Akordeony usłyszeć będzie można w sali 297. Aby już wcześniej nawiązać kontakt z Panią Kierownik, prosimy pisać mailowo na adres: tadamowiczkaszuba@amuz.edu.pl.

Studies in English:

Open day – Studies in English at Instrumental Department and Historical Instruments, meeting with dr hab. Mikołaj Zgółka: April 9th, 2 PM – 3:30 PM under this link:

[link available from 2 PM to 3:30 PM Warsaw time (GMT+1)]

Please, do not hesitate to contact earlier: mzgolka@amuz.edu.pl.