Publikacje

Bartek Miler

Nazwisko i imię

Bartek Miler

Tytuł i stopień naukowy, uczelnia, rok uzyskania

dr, Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego Poznań, 2021

Stanowisko

asystent

Dyscyplina artystyczna/naukowa – kierunek

instrumentalistyka

Specjalność

perkusja (klasyczna)

Zatrudnienie na Wydziale

II

Instytut

Prowadzone przedmioty

-perkusja (klasyczna) – przedmiot główny
-perkusja dla dyrygentów
-ćwiczenia rytmiczne

Kontakt: adres email

bmiler@amuz.edu.pl

Działalność artystyczna/naukowa (najważniejsze koncerty, publikacje, płyty, kompozycje)

Bartek Miler to solista perkusista, który przez większość swojej kariery muzycznej poświęca się propagowaniu sztuki perkusyjnej na terenie kraju i za granicą.
Grał recitale solo na scenach takich instytucji jak NOSPR, Schola Cantorum w Paryżu, Filharmonia Poznańska, Opera Lyońska, Cite de la Musique w Paryżu, IRCAM.
Współpracuje nad płytowymi nagraniami z takimi artystami jak Łukasz Kuropaczewski, Maciej Frąckiewicz czy Kacper Smoliński.
Komponuje i produkuje muzykę dla grafików, animatorów, instrumentalistów – solistów, oraz tworzy muzyczne projekty angażując w nie różnych artystów z całego świata, włączając w to często studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Jego największy projekt muzyczny powstały podczas pandemii „If Only I…” został wielokrotnie nagrodzony stypendiami i nagrodami przez wiele ośrodków w Polsce.
Twórca interdyscyplinarnego solowego spektaklu „Instrukcja Obsługi” łączący elementy ruchu, teatru, światła i perkusji, które został przez niego wykonany we Francji, w Hiszpanii, Niemczech oraz ostatnio w Polsce – w CK Zamek w Poznaniu podczas festiwalu muzycznego „Poznańska Wiosna”.

Najważniejsze osiągnięcia artystyczne/naukowe

Bartek Miler ukończył studia magisterskie w renomowanej klasie perkusji wybitnego pedagoga i perkusisty Jean Geoffroy w Conservatoire National Superieur de Musique w Lyonie w 2017 roku.
W 2021 roku uzyskał tytuł doktora z wyróżnieniem pod opieką prof. dra hab. Krzysztofa Przybyłowicza w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Prowadzi mistrzowskie kursy perkusyjne na terenie całej Polski w akademiach muzycznych i szkołach muzycznych II stopnia.
Jest laureatem wielu konkursów perkusyjnych ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobywca nagrody „Annelie” na prestiżowym międzynarodowym konkursie perkusyjnym w Eindhoven TROMP w 2016 roku. Laureat stypendium „Młoda Polska”, wielokrotny stypendysta Miasta Poznania za jego działania artystyczne w roli instrumentalisty – perkusisty, oraz kompozytora. Finalista programu Master-class Fundacja Norblina. Uczestnik ostatniej edycji Songwriting Camp ZAiKS.

Odznaczenia, nagrody, wyróżnienia