Wczytywanie Wydarzenia

19 lutego, 18:00

Czwartki z muzyką dawną. Koncert inaugurujący VII Forum Kameralne Muzyki Dawnej/19.02.2026

Szczegóły

Data:
19 lutego
Czas:
18:00
Wydarzenie kategorie:
, ,

Miejsce

  • Aula Stuligrosza

 

W czwartek 19 lutego 2026 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Auli Stuligrosza na koncert z cyklu

Czwartki z muzyką dawną,

który zainauguruje VII Forum Kameralne Muzyki Dawnej

 

Wystąpią:

Álvaro Iborra – klarnet
Jarosław Thiel – wiolonczela
Florian Birsak – pianoforte

W programie: Anton Eberl, Ludwig van Beethoven

 

wstęp wolny

 


Katedra Historycznych Praktyk Wykonawczych Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu zaprasza na siódmą edycję Forum Kameralnego Muzyki Dawnej, które odbędzie się w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w dniach 19-21 lutego 2026 roku.

Forum odbędzie się w formule konkursu studenckich zespołów kameralnych, instrumentalnych i wokalnych, specjalizujących się w „historycznie poinformowanym” wykonawstwie szeroko pojętej muzyki dawnej – od średniowiecza po wiek XIX. Podobnie jak we wcześniejszych edycjach w organizacji Forum zależy nam na stworzeniu w ramach krajowego akademickiego systemu edukacji artystycznej w zakresie muzyki dawnej wydarzenia będącego platformą spotkania, wymiany, dającego możliwość przeglądu naszego środowiska i poszerzenia estradowych doświadczeń dla studentów i absolwentów akademii muzycznych. Obecność jurorów, wybitnych artystów i managerów, reprezentujących różne nurty profesjonalnego zaangażowania w wykonawstwo historyczne stworzy dla wykonawców dodatkowo szansę na konfrontację z wymaganiami i oczekiwaniami światowego rynku muzycznego.

 

Do zobaczenia w Poznaniu!

 

Dyrektor artystyczny: prof. Maria Banaszkiewicz-Bryła
Poznań, 19-21.02.2026

 

Harmonogram Forum:

czwartek, 19 lutego, godz. 18:00 | Aula Stuligrosza | Koncert Inauguracyjny pt. Czwartki z muzyką dawną

piątek, 20 lutego | Aula Stuligrosza | Przesłuchania I etapu

sobota, 21 lutego | Aula Stuligrosza | Przesłuchania II etapu, Koncert Laureatów

 

VII Forum Kameralne Muzyki Dawnej 2026 – Regulamin przesłuchań

Zgłoszenia zespołów przyjmowane będą do 31 stycznia 2026 r. drogą elektroniczną na adres: forumkameralnemuzykidawnej@amuz.edu.pl

 


Opieka merytoryczna: Katedra Historycznych Praktyk Wykonawczych

« Wszystkie Wydarzenia

Przejdź do treści