Relacja

Publikacje

Zbigniew Górny studentom


Legendarne aranże podarowane naszym studentom

 
 

Zbigniew Górny przekaże partytury swoich aranżacji Akademii Muzycznej w Poznaniu. Deklaracja padła podczas otwartej próby studenckiej orkiestry symfoniczno-jazzowej 15 maja 2021 roku. 

 
 

Jednym z pierwszych wydarzeń otwartych dla publiczności w Akademii Muzycznej w Poznaniu była próba otwarta Big Bandu i Orkiestry Symfonicznej, podczas której publiczność wysłuchała aranżacji i oryginalnych piosenek Zbigniewa Górnego, dyrygenta i kompozytora. Utworem rozpoczynającym koncert był standard instrumentalny „Dzieci Sancheza” z solo trębacza Adama Teresy.

 

 

 
 
trębacz: Adam Teresa
 
 

Poprzedzał on piosenki skomponowane przez Górnego, w tym romantyczny „Dom zwykłych pań”, który zaśpiewali Zofia Kurowskiej i Marcin Wojciechowski. Wokalista kontynuował występ „Barową ćmą”, piosenką napisaną do filmu „Zabić na końcu”, wraz z trzyosobowym chórkiem oraz solo gitarzysty Krzysztofa Szymenderskiego. 

 
 
przy fortepianie: Karol Malczewski
 
 

Trzy następne wykonania były tak naprawdę jednym utworem – „Magicznymi ogniami”, zaśpiewanym w trzech wersjach przez kolejno Karolinę Kram-Chojnacką, Zuzannę Babiak oraz Aleksandrę Śliwińską. Do późniejszej aranżacji, hitu lat 70. „Stuff like that” Quincy Jones’a, powrócił Marcin Wojciechowski z chórkiem, a solówki zagrali saksofonistka Julia Olexa i pianista Karol Malczewski. Kompozycję „Sama jak co dnia” zaczął duet Aleksandry Śliwińskiej i pianisty. Stopniowo dołączyłą resztą orkiestry. Ostatnim utworem wokalnym był „Concorde” z zaśpiewny przez Marią Blandzi i chórek. 

 
 
Zbigniew Górny
 
 
 

Kompozycję „Sama jak co dnia” zaczął duet Aleksandry Śliwińskiej i pianisty. Stopniowo dołączyła reszta orkiestry. Ostatnim utworem wokalnym był „Concorde” zaśpiewany przez Marię Blandzi i chórek.

 

Z. K.

Autor zdjęć: Bartosz Seifert