Relacja

Publikacje

Dyplomy dyrygentów w Olimpii


Symfoniczna próba generalna nowego teatru muzycznego

 

 

Koncert dyplomantów dyrygentury symfonicznej to jedno z pierwszych wydarzeń w nowej sali poznańskiej Akademii Muzycznej. 

15 maja w Akademickim Teatrze Muzycznym „Olimpia” odbył się koncert dyplomantów dyrygentury symfonicznej. Obostrzenia covidowe sprawiły, że na widowni mogli zasiąść jedynie pedagodzy oraz studenci uczelni. Po wejściu do sali w oczy rzucił się intensywny miętowy kolor ścian oraz rozgrywająca się na scenie orkiestra Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu. 

Nieliczną publiczność powitała Katarzyna Nowicka i przedstawiła pierwszego dyplomanta – Doriana Pawełczaka z klasy dra José Marii Florência. Pod jego kierunkiem orkiestra wykonała Suitę baletową” Pulcinella”  Igora Strawińskiego. 

W drugiej części wieczoru usłyszeliśmy fragmenty Tworów Prometeusza op. 43 Ludwiga van Beethovena. Orkiestrą dyrygowała Kornela Szczepańska z klasy prof. dra hab. Marcina Sompolińskiego. 

Jako ostatni przy pulpicie dyrygenckim stanął Krzysztof Sobczuk z klasy prof. dra hab. Warcisława Kunca. W jego interpretacji usłyszeliśmy V Symfonię B-dur D. 485 Franza Schuberta. 

Dla dyplomantów był to bardzo ważny wieczór. Dla organizatorów zaś sprawdzian, na ile nowa sala widowiskowa sprawdzi się w repertuarze symfonicznym. 

 

 

Z. K.