10 kwietnia, 2021, 18:00

Koncert inaugurujący 5. Międzynarodowe Forum Altówkowe

10 kwietnia, 2021

WAŻNA INFORMACJA ORGANIZACYJNA

Uprzejmie informujemy, iż forma realizacji projektów artystyczno-naukowych, organizowanych przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, tj.
– rejestracja wydarzenia (a następnie opublikowanie na kanale YouTube, profilu Facebook i stronie internetowej Akademii),
– live streaming,
– z udziałem publiczności z zachowaniem reżimu sanitarnego,
będzie ustalana na bieżąco, zgodnie z rozwojem sytuacji epidemicznej. Informacje będą przekazywane do mediów, jak również będą komunikowane na stronie internetowej www.amuz.edu.pl i profilu fb Akademii.

Władze Uczelni zastrzegają sobie możliwość zmian terminów, miejsc koncertów, wykonawców
i programów. Za ewentualne zmiany przepraszamy.

Sobota, 10.04.2021, Aula Nova, godz. 18.00

Koncert inaugurujący 5. Międzynarodowe Forum Altówkowe

W pierwszej części koncertu usłyszymy 12 miniatur na altówkę solo napisanych specjalnie z tej okazji przez 6 kompozytorek związanych z Akademią Muzyczną w Poznaniu: prof. dr hab. M. Kędziorę, dr hab. A. Zdrojek-Suchodolską, dr hab. B. Kaszubę, dr hab. K. Taborowską, dr E. Fabiańską-Jelińską i dr A. Kubik – będzie to zarazem światowa premiera tychże kompozycji. Każda z autorek, inspirując się miesiącami w roku, własnymi wspomnieniami i doświadczeniami, napisała po dwie miniatury, które zostaną wykonane przez M. Murawskiego i studentów jego klasy altówki (L. Shah Bukhari, A. Ruciak, M. Kalicka, A. Utmańczyk, J. Karczewski, M. Matias, A. Ciapa) oraz K. Babki i M. Skruszewicz. Miniatury zostaną zarejestrowane na płycie CD, która zostanie wydana przez Acte Prealable. Równocześnie wszystkie utwory zostaną wydane drukiem w Wydawnictwie Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu jeszcze w tym samym roku akademickim.
W drugiej części koncertu:
J. Brahms – Trio op. 40 w wersji na skrzypce, altówkę i fortepian
Maria Ludwika Tomaszewska – skrzypce (AM Łódź)
Kamil Babka – altówka (AM Poznań)
Hanna Holeksa – fortepian (AM Łódź)