Warsztaty perkusyjne „Hand drumming” nowym wyzwaniem dla perkusisty klasycznego. Kurs z gry na instrumentach membranowych, których dźwięk powstaje podczas uderzania dłonią. Techniki wykonawcze na instrumentach latynoskich.

WAŻNA INFORMACJA ORGANIZACYJNA

Uprzejmie informujemy, iż forma realizacji projektów artystyczno-naukowych, organizowanych przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, tj.
– rejestracja wydarzenia (a następnie opublikowane na kanale YouTube, profilu Facebook i stronie internetowej Akademii),
– live streaming,
– z udziałem publiczności z zachowaniem reżimu sanitarnego,
będzie ustalana na bieżąco, zgodnie z rozwojem sytuacji epidemicznej. Informacje będą przekazywane do mediów, jak również będą komunikowane na stronie internetowej www.amuz.edu.pl i profilu fb Akademii.

Władze Uczelni zastrzegają sobie możliwość zmian terminów, miejsc koncertów, wykonawców
i programów. Za ewentualne zmiany przepraszamy.

Piątek – sobota, 26-27.03.2021, Sala Błękitna, godz. 10.00-21.00

Warsztaty perkusyjne „Hand drumming”
nowym wyzwaniem dla perkusisty klasycznego.
Kurs z gry na instrumentach membranowych,
których dźwięk powstaje podczas uderzania dłonią.
Techniki wykonawcze na instrumentach latynoskich.

Prowadzenie
Maciej Czarnecki

W zmieniającym się błyskawicznie świecie muzyki perkusyjnej umiejętność gry na każdym instrumencie jest niezbędna. Współcześni kompozytorzy chętnie korzystają ze wszystkich dostępnych środków brzmieniowych, a niewyobrażalnie wielkie możliwości stwarzają właśnie instrumenty perkusyjne. Niezwykle szeroką, wręcz nieskończoną grupę tworzą instrumenty, z których dźwięk wydobywa się palcami lub całą dłonią. Dzięki indywidualnej specyfice gry na każdym z nich znajdujemy nowe techniki wykonawcze, poszerzamy możliwości brzmieniowe innych instrumentów stwarzając tym samym coraz większe pole wyrazu artystycznego. Istnieje jeszcze kolejna grupa instrumentów nazywana często efektami brzmieniowymi, oraz grupa popularnych „przeszkadzajek” w muzyce popularnej, i to już naprawdę są nieskończone obszary dźwiękowe. Nasze warsztaty będą eksplorowały tę przestrzeń pod wodzą genialnego perkusisty Macieja Czarneckiego. W ramach warsztatów odbędzie się koncert w wykonaniu naszego Mistrza, Bartka Milera i grupy studentów.