Anons

Studia z muzykoterapii w Poznaniu

Wprowadzenie do studiów podyplomowych „Muzykoterapia w podejściu Nordoff Robbins”

Data: 16.11.2023 r.
Godz. 17.30-19.00
Miejsce: Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, sala 059

Zapraszamy na warsztaty wprowadzające do studiów podyplomowych Muzykoterapia w Podejściu Nordoff Robbins. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z praktyką i teorią z zakresu muzykoterapii zwanej od jej prekursorów – Paula Nordoffa i Clive’a Robbinsa – podejściem Nordoff Robbins. Prezentacja kluczowych założeń tego podejścia, wspólne tworzenie muzyki oraz analiza nagrań z sesji muzykoterapii ukażą ideę studiów podyplomowych, tworzonych przez Fundację Nordoff Robbins Polska, Akademię Muzyczną i Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.

Do udziału w warsztatach zachęcamy osoby zainteresowane podjęciem studiów podyplomowych z zakresu muzykoterapii Nordoff Robbins, w szczególności studentów studiów magisterskich oraz wykładowców Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Rekrutacja na studia trwa do 26 listopada tego roku. Więcej informacji na temat naboru na stronie: KLIK
Warsztaty są nieodpłatne, jednak obowiązują zapisy: biuro@nordoff-robbins.pl.

Prowadząca:

Dominika Dopierała – muzyk i certyfikowana muzykoterapeutka, Prezeska Fundacji Nordoff Robbins Polska. Absolwentka studiów licencjackich w katedrze fortepianu w Royal College of Music oraz studiów magisterskich w Nordoff-Robbins Music Therapy Centre w Londynie. Od dziesięciu lat zdobywa doświadczenie w pracy muzykoterapeutycznej z różnymi grupami społecznymi i wiekowymi: osobami z niepełnosprawnościami, z doświadczeniem uchodźczym oraz dorosłymi w kryzysie zdrowia psychicznego i bezdomności.

Zdjęcie przedstawia ludzi , którzy klaszczą i śpiewają, jedna z osób siedzi ba wózku

fot. Jakub Rebelski

Organizatorzy:

logo Akademia Muzycznalogo Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

logo Nordoff Robbins Polska