Aktualności

Publikacje

Spotkanie z prof. Urszulą Kryger – ONLINE

Czwartek, 10 grudnia, godz. 19.00

SPOTKANIE Z PROF. URSZULĄ KRYGER 

Liryka wokalna w kameralistyce – twórczy wkład w interpretację dzieła

 

Prof. Urszula Kryger, mezzosopran liryczny, jedna z najwybitniejszych polskich artystek. Szczególnie bliska jest jej sztuka interpretacji liryki wokalnej. 

Z recitalem pieśni, w programie którego znalazły się pieśni Fryderyka Chopina, wystąpiła w Mediolańskiej La Scali.  

Wyjątkowe miejsce w ogromnym dorobku fonograficznym Urszuli Kryger zajmują albumy liryki wokalnej, nagradzane m.in. nagrodą Fryderyka. 

Zwyciężczyni 43. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD w Monachium, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Stanisława Moniuszki w Warszawie, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Johannesa Brahmsa w Hamburgu.

 Profesor sztuki i wybitny dydaktyk, obecnie Prorektor ds. artystycznych Akademii Muzycznej im. G.K. Bacewiczów w Łodzi. 

Z powodu pandemii zarówno recital Artystki w naszej Uczelni, jak również kurs mistrzowski, koncentrujący się na interpretacji liryki wokalnej, musiały zostać przeniesione. W ten wyjątkowy wieczór mamy jednak okazję spotkania z prof. Urszulą Kryger w formule online. 

Za pośrednictwem platformy internetowej możemy zintegrować naszą akademicką społeczność wokół osoby znakomitej śpiewaczki, która na podstawie własnych doświadczeń opowie o sztuce wykonawstwa pieśni artystycznej – jednej z najbardziej wysublimowanych i fascynujących form obcowania z muzyką i poezją jednocześnie. 

 

ZAPRASZAMY! Początek online godz. 19.00.!