Aktualności, Anons

Publikacje

Przesłuchania do European Union Youth Orchestra – zaproszenie

plakat informacyjny odnośnie do przesłuchań do orkiesty
W dniach 18–19 listopada 2023 roku (sobota – niedziela) odbędą się przesłuchania kandydatów do European Union Youth Orchestra (EUYO), skupiającej młodych muzyków – obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej w wieku 16 – 26 lat.

 

Presłuchania organizowane są przez Departament Szkolnictwa Artystycznego MKiDN. Wybór do składu orkiestry przeprowadzany jest przez kierownictwo EUYO w poszczególnych państwach Europy. Dzięki uprzejmości rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, prof. Klaudiusza Barana, przesłuchania polskich muzyków do edycji EUYO 2024 odbędą się w siedzibie UMFC Warszawa, przy ul. Okólnik 2.

Podobnie jak w latach ubiegłych, na prośbę zarządu EUYO, zapewniamy uczestnikom możliwość wykonania utworu dowolnego z towarzyszeniem pianisty-akompaniatora. Jednocześnie informujemy, że MKiDN nie partycypuje w kosztach związanych z przyjazdem kandydatów do Warszawy (podróż, nocleg).

Szczegółowe informacje w sprawie przesłuchań (wymagania repertuarowe, orkiestrówki, itd.), a także formularz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie internetowej EUYO pod linkiem: https://euyo.eu/auditions/.

 

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 18 października 2023 roku.
W sprawie przesłuchań kontaktować się można również z p. Elizą Kujan: ekujan@kultura.gov.pl.