Anons

Nowości wydawnicze: „Z problemów edukacji muzycznej”

Okładka może zachęcać do zakupu publikacji edukacyjnej

Katedra Edukacji Muzycznej od 2015 roku regularnie proponuje czytelnikom lekturę w ramach serii „Z problemów edukacji muzycznej”. Właśnie ukazał się dziewiąty tom, którego tematem przewodnim jest ruch w muzyce, a redaktorką naukową publikacji jest Małgorzata Okupnik.

W części pierwszej znajduje się studium Mariusza Baranowskiego oraz artykuł Izabeli Wagner o karierze piosenki Allons à Paris w obozie dla uchodźców. Druga część dotyczy pracy z chórami i zawiera trzy teksty: Sanny Valvanne, Izabeli Zalewskiej oraz Anny Kokocińskiej. W części trzeciej Paulina Wycichowska i Jan Galasiński piszą o fenomenie tańca. Czwarta część dotyczy praktyki szkolnej. Na ten temat wypowiadają się początkujący adepci edukacji muzycznej: Damian Skoczypiec, Anna Kluczyńska, Marcin Dąbrowski, Katarzyna Ślachetka. Piątą część poświęcono projektom artystycznym w edukacji muzycznej. Agnieszka Chwastek przedstawia zalety stosowania metody projektu. Aleksandra Panek, Anna Kluczyńska i Anna Poghosyan opisują działania podjęte z inicjatywy studentów w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Publikację zamyka kronika Katedry Edukacji Muzycznej z 2022 roku.

„Monografia zawiera artykuły przygotowane przez autorów opisujących własne doświadczenia artystyczne i edukacyjne. Nie jest to zatem książka li tylko «teoretyczna». Autorzy zorientowani są w stanie badań odnoszących się do interesującej ich problematyki. To powoduje, że czyniąc zadość wymogom formalnym, dostarczają inspiracji użytecznych nie tylko dla artystów i animatorów kultury, lecz także dla nauczycieli i akademików”.

Z recenzji prof. UAM dr. hab. Przemysława Rotengrubera

Książkę można zakupić w sklepie internetowym Wydawnictwa: KLIK