Anons

Publikacje

Nowości wydawnicze – Z PROBLEMÓW EDUKACJI MUZYCZNEJ

Z przyjemnością zapraszamy do zapoznania się z 10 tomem z serii „Z problemów edukacji muzycznej”, która wydawana jest od 2015 dzięki inicjatywie Katedry Edukacji Muzycznej naszej uczelni.

Publikacja powstała pod redakcją Magdaleny Andrys i Natalii Kłysz-Sokalskiej, a składają się na nią trzy części. W pierwszej i drugiej znajdują się artykuły poświęcone tematyce projektów w muzyce i edukacji muzycznej. Poruszono takie zagadnienia jak: projekt edukacyjny w ujęciu teoretycznym i praktycznym (Katarzyna Bocheńska-Włostowska), muzyczny projekt edukacyjny jako przestrzeń wspierania rozwoju kompetencji społecznej i emocjonalnej dzieci i młodzieży (Natalia Kłysz-Sokalska), muzykowanie zespołowe jako element edukacji, rozwoju kultury i więzi społecznych na terenie południowo-wschodniej Brandenburgii (Krzysztof Świtalski), innowacyjne spojrzenie na improwizację muzyczną (Joanna Sykulska), praktyczne działania projektowe: w Nagahama City Tane Elementary School w Japonii (Magdalena Andrys) oraz wśród studentów kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej (Julia Osmańska), promocja – reklama – obowiązek informacyjny (Agnieszka Chwastek) oraz prawa autorskie w twórczości muzycznej (Karolina Gryka). Część trzecią publikacji poświęcono kompozytorom: Tadeuszowi i Aleksandrowi Szeligowskim. Znajdziemy tu zarówno wspomnienia wnuczki i córki kompozytorów (Bogumiła Szeligowska-Wojtecka), jak również klasyfikację dzieł chóralnych Tadeusza Szeligowskiego (Agnieszka Chwastek) i analizę wybranych aspektów zawartych w Weselu lubelskim Tadeusza Szeligowskiego (Paweł Łuczak). Publikację zamyka kronika wydarzeń prezentująca najważniejsze przedsięwzięcia związane z działalnością Katedry Edukacji Muzycznej w 2023 roku.

 

Serdecznie zapraszamy do zakupu w sklepie internetowym Wydawnictwa: https://sklep.amuz.edu.pl/pl/p/Z-problemow-edukacji-muzycznej-10/310

Baner zapowiada wydawnictwo