Mówią daty: 15 września 1936… Urodziła się Jadwiga Kaliszewska

Zapraszamy do spędzenia kilku chwil z historią Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Mówią daty” to rodzaj kalendarium, w którym przeczytacie Państwo o ważnych, bardzo ważnych, a czasem zupełnie zwyczajnych wydarzeniach z historii uczelni. Niech tak szybko mijające w naszym życiu akademickim miesiące będą pretekstem, aby czasem się zatrzymać i spojrzeć wstecz. Wszak – jak zauważył Cyprian Kamil Norwid – „przeszłość to jest dziś tylko cokolwiek dalej”…

15 października 1936

W Warszawie urodziła się Jadwiga Kaliszewska, niezapomniana i charyzmatyczna profesor klasy skrzypiec w poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego. Wychowała kilka pokoleń skrzypków, była twórczynią „Szkoły Talentów” w Poznaniu, która umożliwia wybitnie uzdolnionej młodzieży najlepszą edukację muzyczną.

Kolorowe zdjęcie przedstawia kobietę, Jadwigę Kaliszewską

Jadwiga Kaliszewska