Anons

Międzypokoleniowe Spotkania z Kulturą Niezapomnianą II

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu bierze udział w programie pn.

MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIA Z KULTURĄ (NIE)ZAPOMNIANĄ II,

który realizowany jest przez Collegium Reginae Hedvigis i współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt obejmuje wdrożenie kompleksowego i wielofunkcyjnego Programu Edukacyjno-Kulturalnego i dotyczy organizacji „międzypokoleniowych spotkań z kulturą”.

Projekty realizowane w latach 2020/2023 wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIA Z KULTURĄ (NIE)ZAPOMNIANĄ dotyczyły wzmacniania tożsamości kulturowo-historycznej, podnoszenia poziomu wiedzy na temat kultury oraz popularyzacji polskiego dziedzictwa kultury polskiej wśród dzieci i młodzieży. Projekty realizowały założenia priorytetowych linii programowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. „Siła kultury”, poprzez wdrożenie interdyscyplinarnej koncepcji edukacji kulturalnej, opierając program na dążeniu człowieka do prawdy, dobra i piękna.

W ramach projektu zostały zarejestrowane koncerty w wykonaniu studentów, absolwentów oraz pedagogów naszej uczelni, a także spotkania edukacyjno-kulturalne w formie trzydziestominutowych filmów, zamieszczone na platformie edukacyjnej (www.eplatforma.edu.pl i emitowane w szkołach podczas lekcji.

Program spotkań edukacyjno-kulturalnych:

Zachowuj się! Savoir-vivre w miejscach kultury.
W cieniu polskiej wierzby, czyli jak Polska śpiewała.
Opera nie boli.
Barokowy zawrót głowy.
Frycek z Szafarni — Chopin i jego dziedzictwo.
Bal na sto par! Życie towarzyskie niegdyś i dziś.