Kurs mistrzowski dla pianistów i wokalistów – Marcin Kozieł

Wydział Wokalno-Aktorski
Zakład Pieśni i Kameralistyki Wokalnej

organizują

Kurs mistrzowski dla pianistów i wokalistów

ZNACZENIE WSPÓŁPRACY PIANISTY I ŚPIEWAKA
W KSZTAŁTOWANIU PREZENTACJI ARTYSTYCZNEJ

który poprowadzi

Marcin Kozieł

Mieszka i pracuje w Wiedniu gdzie studiował na Uniwersytecie Muzycznym (akompaniament pieśni) oraz w Konserwatorium Muzycznym (korepetycje operowe). Współpracuje z tamtejszymi instytucjami kulturalnymi, takimi jak: Theater an der Wien, Wiener Kammeroper gdzie pracuje jako pianista koncertujący oraz jako korepetytor solistów. Od marca 2010 prowadzi klasę korepetycji wokalnej na Universität für Musik und darstellende Kunst.

Akompaniował postaciom polskiej estrady i sceny operowej (Andrzej Hiolski, Izabella Kłosińska, Anna Lubańska, Urszula Krygier, Łucja Prus, Danuta Błażejczyk, Jerzy Połomski, Aneta Łastik, Agnieszka Fatyga, Hanka Bielicka) oraz wielu zagranicznym artystom. Towarzyszył śpiewakom podczas konkursów wokalnych m.in. w Nowym Sączu, Atenach, Zwickau, Wiedniu, Warszawie, Bydgoszczy zdobywając niejednokrotnie laury za najlepszy akompaniament.

Współpracuje z nauczycielami śpiewu (m.in. z Heleną Łazarską, Gerhardem Kahrym, Margreet Honig, Rudolfem Piernayem) towarzysząc im podczas licznych kursów wokalnych ( Salzburg, Melk, Kraków, Lubeka, Reykjavík). Sam prowadzi kursy dla śpiewaków i pianistów (Bydgoszcz, Reykjavik, Akademia Chóralna Lübeck) Przygotowywał solistów do takich projektów jak: Czarodziejski flet W.A. Mozarta (tournee po Japonii, 2006), L’enfant et les sortilèges M. Ravela (Theater Akzent, Wiedeń, 2006), The Maid And The Thief C. Menottiego (Osnabruck, 2006), Ifigenia w Taurydzie C. W. Glucka (Stadttheater Wien, 2007), Zemsta nietoperza J. Straussa (Y. Menuhin Festival, Gstaad, 2008 oraz Comödie Theater, Nürnberg, 2009), Der Prinz von Homburg H. W. Henze (Theater an der Wien, 2009), Elektra R. Straussa (TWON, 2010), Parsifal R. Wagnera (Poznań 2013). Ostatnie produkcje artysty to Ariadna auf Naxos R. Straussa i Tristan und Isolde Ryszarda Wagnera, Der Silbersee Kurta Weilla w Filharmonii Narodowej, światowa premiera opery Hamlet Anno Schreiera w Theater an der Wien oraz Dziewica orleańska Piotra Czajkowskiego w tymże teatrze.

PLAN ZAJĘĆ

czwartek, 4 kwietnia 2019
12.00-14.00 – Sala Prezydencka
16.00-20.00 – sala 315

piątek, 5 kwietnia 2019
16.00-19.00 – Sala Kameralna

sobota, 6 kwietnia 2019
16.00-20.00 – Sala Kameralna

niedziela, 7 kwietnia 2019
16.00-17.00 – próba do koncertu, Sala Kameralna
17.00 – koncert, Sala Kameralna

W kursie mogą wziąć udział zarówno wokaliści, jak i pianiści. Repertuar proponowany do opracowania to: arie, pieśni, duety a także realizacja recytatywów.

Zgłoszenia do dnia 28 marca 2019 roku proszę kierować na adres maciejowskiwojtek@gmail.com