03.03.2022, 09:30 - Aula Nova

IX Międzynarodowa Konferencja z cyklu „Nowoczesne metody edukacji muzycznej: Ruch w muzyce – muzyka w ruchu”

Koncert Konferencja Aula Nova

Katedra Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI im. Mirosławy Wróblewskiej zapraszają do udziału w IX Międzynarodowej Konferencji z cyklu NOWOCZESNE METODY EDUKACJI MUZYCZNEJ: Ruch w muzyce – muzyka w ruchu, która odbędzie się 3 marca 2022 r. w godz. 9:30-18:00 w Auli Nova Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Tematem konferencji będzie ruch z muzyką – wykorzystywany w pracy dyrygenta chóralnego oraz nauczyciela muzyki na każdym etapie edukacyjnym. Podczas wykładów połączonych z warsztatami uczestnicy Konferencji będą mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi metodami wykorzystującymi ruch w pracy dydaktycznej i dyrygenckiej.

Do udziału w Konferencji zapraszamy nauczycieli szkół ogólnokształcących i artystycznych I i II stopnia, dyrygentów chóralnych, nauczycieli akademickich, studentów i absolwentów uczelni i kierunków muzycznych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką Konferencji.

Wykłady i warsztaty poprowadzą:

Basilio Astulez (Hiszpania):

GET ON BOARD! – strategie choreograficzne w pracy z chórem

Sanna Valvanne (Finlandia):

Sing & Shine with Body & Soul – holistyczna i kreatywna metoda wokalno-chóralna w pracy z chórem dziecięcym

dr Aleksandra Wojtaszek (Polska):

Taniec i ruch w kontekście wybranych zagadnień psychologicznych

dr Anna Kokocińska (Polska):

Śpiewające ciało

Jan Galasiński (Polska):

Taniec ludowy – sztuka, edukacja i popularyzacja

Uczestnicy Konferencji mają także możliwość udziału w próbach Chórów Dziewczęcych: Małe SKOWRONKI, SKOWRONECZKI, SKOWRONKI w dniach 2 i 4 marca 2022 r. w godz. 16:30-20:00 w Centrum Kultury ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82, które poprowadzą Basilio Astulez, Sanna Valvanne i dr Alicja Szeluga oraz w koncercie wymienionych chórów w dniu 5 marca 2022 r.

Termin zgłoszeń upływa 21 lutego 2022 roku.

REGULAMIN Konferencji

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/9xqeQTfmfUM2Z3P48

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na portalu Facebook!

20.01.2022

Koncert w ramach „X Neofonii”/20.01.2022