3 marca, 2022, 09:30

IX Międzynarodowa Konferencja z cyklu „Nowoczesne metody edukacji muzycznej: Ruch w muzyce – muzyka w ruchu”

3 marca, 2022

Katedra Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI im. Mirosławy Wróblewskiej zapraszają do udziału w IX Międzynarodowej Konferencji z cyklu NOWOCZESNE METODY EDUKACJI MUZYCZNEJ: Ruch w muzyce – muzyka w ruchu, która odbędzie się 3 marca 2022 r. w godz. 9:30-18:00 w Auli Nova Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Tematem konferencji będzie ruch z muzyką – wykorzystywany w pracy dyrygenta chóralnego oraz nauczyciela muzyki na każdym etapie edukacyjnym. Podczas wykładów połączonych z warsztatami uczestnicy Konferencji będą mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi metodami wykorzystującymi ruch w pracy dydaktycznej i dyrygenckiej.

Do udziału w Konferencji zapraszamy nauczycieli szkół ogólnokształcących i artystycznych I i II stopnia, dyrygentów chóralnych, nauczycieli akademickich, studentów i absolwentów uczelni i kierunków muzycznych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką Konferencji.

Program Konferencji

Harmonogram Konferencji:

9:30 – otwarcie Konferencji:
Prorektor do spraw artystycznych, naukowych i kontaktów międzynarodowych, prof. dr hab. Sławomir Kamiński
Dziekan Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Wokalistyki, Teorii Muzyki i Edukacji Artystycznej, dr hab. Kinga Ceynowa
Kierownik Katedry Edukacji Muzycznej, dr Natalia Kłysz-Sokalska
Zastępca dyrektora Instytutu Edukacji Artystycznej, dr Magdalena Andrys

9:45-11:15 – Basilio Astulez Duque (Hiszpania):GET ON BOARD! – strategie choreograficzne w pracy z chórem

11:15-11:30 – przerwa kawowa

11:30-13:00 – Sanna Valvanne (Finlandia):Sing & Shine with Body & Soul – holistyczna i kreatywna metoda wokalno-chóralna w pracy z chórem dziecięcym

13:00-14:00 – przerwa obiadowa

14:00-14:30 – dr Aleksandra Wojtaszek (Poznań): Taniec i ruch w kontekście wybranych zagadnień psychologicznych

14:30-15:30 – dr Anna Kokocińska (Poznań): Śpiewające ciało

15:30-15:45 – przerwa kawowa

15:45-17:15 – Jan Galasiński (Poznań): Taniec ludowy – sztuka, edukacja i popularyzacja

17:15- 18:00 – dyskusja

REGULAMIN Konferencji

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na portalu Facebook!

Patron wydarzenia: Księgarnia Muzyczna Alenuty.pl