13.04.2021, 10:00

IV Ogólnopolska Konferencja (Od)dajmy dzieciom głos – ONLINE

Konferencja

WAŻNA INFORMACJA ORGANIZACYJNA

Uprzejmie informujemy, iż forma realizacji projektów artystyczno-naukowych, organizowanych przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, tj.
– rejestracja wydarzenia (a następnie opublikowanie na kanale YouTube, profilu Facebook i stronie internetowej Akademii),
– live streaming,
– z udziałem publiczności z zachowaniem reżimu sanitarnego,
będzie ustalana na bieżąco, zgodnie z rozwojem sytuacji epidemicznej. Informacje będą przekazywane do mediów, jak również będą komunikowane na stronie internetowej www.amuz.edu.pl i profilu fb Akademii.

Władze Uczelni zastrzegają sobie możliwość zmian terminów, miejsc koncertów, wykonawców
i programów. Za ewentualne zmiany przepraszamy.

Wtorek, 13.04.2021, godz. 10.00, ONLINE

IV Ogólnopolska Konferencja (Od)dajmy dzieciom głos

Wydarzenie artystyczno-naukowe, którego organizatorem jest Zakład Emisji Głosu, skierowane do dyrygentów i nauczycieli prowadzących zajęcia z zakresu szeroko rozumianej pracy z dziecięcym głosem. Przestrzeń do wymiany myśli doświadczeń, metod pracy oraz prezentacji najnowszych badań dotyczących zagadnień związanych z głosem dziecka. W roli prelegentów do udziału w konferencji zaproszeni będą: nauczyciele akademiccy, dyrygenci chórów, instruktorzy zespołów wokalnych oraz specjaliści zajmujący się zagadnieniami dziecięcej emisji głosu – lekarze, logopedzi.
Prelegenci:
dr Alicja Szeluga
dr Adrianna Wtorkowka-Kubińska
dr Aleksandra Rykowska

godz. 10.00 – rozpoczęcie konferencji

godz. 10.10 – Chór animatorem życia muzycznego w małym mieście na przykładzie Chórów „Canzona” z Murowanej Gośliny

dr Adrianna Wtorkowska – Kubińska

godz. 10.55 – panel dyskusyjny

godz. 11.15 – Pasja czy perfekcjonizm? Szkoła muzyczna w Polsce a brytyjski system edukacji ABRSM

dr Aleksandra Rykowska

godz. 11.45 – panel dyskusyjny

godz. 12.00 – przerwa