Wydarzenia

Publikacje
03.12.2021, 10:00 - Gallois Flute Studio, ul. Dąbrowskiego 196a, Poznań

III Akademickie Seminarium Fletowe – Barwy muzyki francuskiej

Koncert Lekcje otwarte Warsztaty Wykład Gallois Flute Studio, ul. Dąbrowskiego 196a, Poznań

Jedną z cyklicznych inicjatyw Katedry Instrumentów Dętych Drewnianych naszej Akademii są Akademickie Seminaria Fletowe. Kolejna, III edycja wydarzenia, odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2021 w Akademii Muzycznej oraz w Gallois Flute Studio w Poznaniu. Gościem naszej Akademii będzie Pani prof. Sibel Pensel.

Sibel Pensel zdobyła kolejno złoty medal Narodowego Konserwatorium w Nantes, studia podyplomowe jako artysta koncertujący w Ecole Normale de Musique w Paryżu oraz krajowy dyplom muzycznych studiów podyplomowych (I nagroda flet jednogłośnie z wyróżnieniem) na Conservatoire National Supérieur de Musique w Lyonie. Studiowała u takich mistrzów jak Maxence Larrieu, Geneviève Amar i Guy Cottin oraz współpracuje z Jean-Pierre Rampalem, Alainem Marionem i Peterem Lukasem Grafem.

Prezes stowarzyszenia „A travers la flute”, www.atraverslaflute.fr, które organizuje wymiany edukacyjne, koncerty, kursy mistrzowskie, festiwale fletowe oraz prestiżowy Międzynarodowy Konkurs Fletowy Maxence Larrieu – Nicea.

Pasjonatka muzyki kameralnej, gra w różnych składach: z fortepianem, smyczkami, poezją, harfą oraz z zespołami takim, jak: „Trio Giocoso” kwartetem dętym „Nis’tanbul” i „Harpissimo”.

Nagrała kilka płyt CD: „Voyage” na flet i fortepian z Anną Roumiantseva, Kwartet dęty Nis’tanbul / Rossini, Ghidoni, Alnitemiz, Koncerty na flet i klarnet z A. Kirmanoglu / Françaix, Danzi i Sever, Koncerty na 2 flety / Devienne, Cimarosa i Doppler z Maxence Larrieu, „Haydn London Trio” z Trio Azur. Jest także solistką w Orkiestrze Symfonicznej Bordighera.

Prowadzi kursy mistrzowskie i koncertuje w wielu krajach, takich jak Stany Zjednoczone, Chiny, Rosja, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Polska, Norwegia, Belgia, Turcja, Ekwador. Jest jurorem najważniejszych międzynarodowych konkursów, takich jak Nicolet Competition, Biwako Competition. Jest profesorem fletu w Conservatoire National à Rayonnement Régional w Nicei.

 

Nadchodzące wydarzenia

Koncert

09.12.2023

Koncert muzyki XX i XXI wieku NON MOLTO/6

Koncert

10.12.2023

Rodzinne spotkania z poezją i muzyką: Tajemnicze brzmienie fagotu/10.12.2023

Afisz z podobizną Ignacego Jana Paderewskiego i klawiszami może zachęcać do przyjścia na koncert

Koncert

10.12.2023

Pianiści u Paderewskiego/10.12.2023

Akademicki Poznań - afisz zawiera informacje na temat wykładu Aapo Häkkinena

Wykład

11.12.2023

Akademicki Poznań: Aapo Häkkinen – Bachowie i klawikord/The Bach Family and the Clavichord/11.12.2023