Aktualności

Publikacje

Czwarta edycja GPPCh rozstrzygnięta!

Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność przedstawić wyniki konkursu czwartej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza:

Nagroda Główna – Grand Prix – w wysokości 20 000 zł. oraz statuetka dla:
Zespołu Wokalnego „Rondo” z Wrocławia pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny.

Dwa równorzędne wyróżnienia w wysokości 3000 zł. dla:
Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch
Chóru Mieszanego Katedry Wawelskiej pod dyrekcją Andrzeja Korzeniowskiego

Nagroda za najlepsze wykonanie utworu poznańskiego kompozytora w wysokości 3000 zł. za utwór „Stoi lód na Prośnie” Jacka Sykulskiego do słów Marka Mikołajczaka dla:
Zespołu Wokalnego „Rondo” z Wrocławia pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny.

Zwycięski zespół otrzymał nominację do udziału w konkursie w Poznaniu dzięki zwycięstwu w 52. Ogólnopolskim Turnieju Chórów „Legnica Cantat”.

W tegorocznej, czwartej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki w dniach od 18 do 25 listopada odbyło się 10 koncertów towarzyszących w różnych miejscach Poznania, w trakcie których wystąpiły łącznie 22 zespoły wokalne i chóralne z Poznania, Obornik Wielkopolskich, Gniezna i Warszawy.
Dni od 25 do 27 listopada wypełniły wydarzenia główne – panel dyskusyjny dotyczący postaci Andrzeja Koszewskiego, cztery warsztaty prowadzone przez: Piotra (Bobby’ego) Jarosza, Annę-Marię Hefele, Annę Bednarską i Marka Raczyńskiego, dwa koncerty: inauguracyjny, w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego, oraz specjalny, w wykonaniu Anny-Marii Hefele i Międzyszkolnego Chóru Żeńskiego przy III Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku, pod dyrekcją Anny Olszewskiej (zwycięzcy GPPCh 2021), a także przesłuchania konkursowe i koncert laureatów.

Wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy przybyłych z całej Polski.
Na piątą edycję GPPCh zapraszamy już za rok!

 

Zdjęcie przedstawia chór Rondo na estradzie Auli UAM po zwycięstwie w 4 Grand Prix Polskiej Chóralistyki Zdjęcie przedstawia chór Rondo na estradzie Auli UAM po zwycięstwie w 4 Grand Prix Polskiej Chóralistyki Zdjęcie przedstawia chór Rondo na estradzie Auli UAM po zwycięstwie w 4 Grand Prix Polskiej Chóralistyki

fot. Projekt Hamak
Zdjęcia są własnością Fundacji Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza.