Anons

Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego na Festiwalu Nauka dla Wodoru podczas Forum H2POLAND

Dawno temu Händel skomponował „Muzykę na wodzie”. Teraz mamy muzykę na wodorze!

17 maja 2022 r. godz. 10.00 – 16.00
MTP Pawilon 8a, wejście od ul. Śniadeckich

Festiwal Nauka dla Wodoru towarzyszy Środkowoeuropejskiemu Forum Technologii Wodorowych H2POLAND i jest wspólnym przedsięwzięciem poznańskich Uczelni, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W festiwalu uczestniczą: Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Ideą festiwalu jest popularyzowanie wiedzy na temat technologii nisko i zeroemisyjnych. W ramach festiwalu odbędą się eksperymenty naukowe, spotkania z pracownikami i studentami poznańskich uczelni oraz koncerty.

W ramach festiwalu zapraszamy na występ Kameralnej Orkiestry Smyczkowej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu (kierownictwo artystyczne – Marcin Suszycki), koncert muzyki elektronicznej, a także zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą Wydawnictwa Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

Harmonogram występów:

10:00 OTWARCIE

10:30-10:50 Kompania Tańca AWF Poznań

11:00-11.40 Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu: Patryk Piłasiewicz i live electronics:

Etiuda wodorowa i muzyka enigmatyczna

12:00-12.20 Kompania Tańca AWF Poznań

13:00-13.30 Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, Kameralna Orkiestra Smyczkowa:

Koncert WoDURowy: Vivaldi, Mozart i…Bach!

15:00-15.30 Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, Kameralna Orkiestra Smyczkowa:

Koncert WoDURowy: Vivaldi, Mozart i…Bach!

16:00 ZAMKNIĘCIE

17 maja 2022 r. godz. 10.00 – 16.00