Anons

XI Międzynarodowa Konferencja „Nowoczesne metody edukacji muzycznej – Prowadzenie szkolnych zespołów muzycznych”

Afisz zawiera informacje na temat Konferencji o nowoczesnych metodach edukacji muzycznej Afisz dotyczy Konferencji na temat nowoczesnych metod nauczania i zawiera harmonogram wydarzeń konferencyjnych

Katedra Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w XI Międzynarodowej Konferencji z cyklu

NOWOCZESNE METODY EDUKACJI MUZYCZNEJ – Prowadzenie szkolnych zespołów muzycznych,

która odbędzie się 14 marca 2024 r. w godz. 9:15-18:15 w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Tematem tegorocznej konferencji jest prowadzenie szkolnych zespołów muzycznych. Zespołowe muzykowanie powinno odgrywać w edukacji muzycznej znaczącą rolę, a idea łączenia zajęć pozalekcyjnych, muzyki i wspólnego spędzania czasu jest bez wątpienia warta szczególnej uwagi.

Chcemy pochylić się nad aspektami prawnymi, teoretycznymi i praktycznymi związanymi z działalnością zespołów muzycznych. Nasza konferencja to wykłady, warsztaty a artystyczną częścią konferencji będzie krótki koncert orkiestry Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego powstały we współpracy z Instytutem Edukacji Artystycznej.

Do udziału w Konferencji zapraszamy nauczycieli szkół ogólnokształcących i artystycznych I i II stopnia, dyrygentów chóralnych, nauczycieli akademickich, studentów i absolwentów uczelni i kierunków muzycznych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką Konferencji.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konferencji i zgłoszeń:

REGULAMIN PDF

Zgłoszenia udziału w Konferencji dokonuje się za pomocą formularza online, w terminie do 6 marca 2024 roku.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Program konferencji:

9:15 – otwarcie Konferencji: prof. dr hab. Sławomir Kamiński dr hab. Kinga Ceynowa, prof. AMP

9.30-11.00 – mec. Paulina Żołnierek-Płotek: Problemy prawnoautorskie w życiu zawodowym muzyka

11.00-11.30 przerwa kawowa

11.30-13.00 – prof. Theodora Pavlovitch: Music education in Bulgaria – traditions and contemporary situation

13.00- 13.30 – mgr Tomasz Karwański: Student – multiinstrumentalista – projektowy zespół instrumentalny. Metodyka nauczania z praktyką.

13.30-14.30 przerwa obiadowa

14.30-15.00 – prezentacja Orkiestry Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu pod dyrekcją Tomasza Karwańskiego

15.05-16.15 – dr Emilia Kopiec: Dyrygent – pedagog – manager. Różne aspekty prowadzenia chóru dziecięcego i młodzieżowego na przykładzie Młodzieżowego Chóru Miejskiego Canticum Novum z Wodzisławia Śląskiego.

16.15-18.15 – prof. Theodora Pavlovitch: Warsztaty z Zespołem muzycznym dla praktyk studenckich Instytutu Edukacji Artystycznej

Opieka merytoryczna: Katedra Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej