Anons

Publikacje

Poznański Wolontariusz Roku – zaproszenie do udziału w konkursie

Miasto Poznań zaprasza do wzięcia udziału w 23. edycji konkursu Poznański Wolontariusz Roku.

 

grafika promująca konkurs Wolontariusz Roku

 

 

Ideą konkursu jest promowanie wolontariatu w mieście oraz docenianie osób, które bezinteresownie poświęcają swój czas i pracę na rzecz innych. Wolontariatem są nie tylko działania wymagające ogromnego zaangażowania (jak wyjazdy zagraniczne czy długofalowe działania), nie jest to tylko praca na rzecz osób z niepełnosprawnościami, seniorami czy dziećmi. Jest to szereg aktywności związanych z ochroną środowiska, wspieraniem społeczności, tworzeniem i promowaniem wszelkich działań kulturalnych czy artystycznych. Są to działania długotrwałe, ale i akcyjne: to dzięki wsparciu wolontariuszy co roku odbywają się największe imprezy muzyczne i sportowe, to oni dbają o bezpieczeństwo i dobrą organizację konwentów, a także upiększają miasto przez tworzenie ogrodów społecznych czy murali.

W konkursie Poznański Wolontariusz Roku wyróżnione i nagrodzone będą osoby, które pragną pomagać, znajdują w tym pomaganiu pasję i w danym roku szczególnie odznaczają się swoimi działaniami.

Każdy może zgłosić swoich faworytów, którzy każdego dnia zmieniają swoimi działaniami Poznań. Nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu potrwa do 15 października br. i jest możliwy tylko za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie: www.poznan.pl/wolontariusz-roku w zakładce: Zgłoszenia.

W tym roku wzorem lat ubiegłych, kandydatów i kandydatki można zgłaszać w sześciu kategoriach:

  •  młodzieżowej, w której zgłoszone mogą zostać osoby poniżej 19 roku życia;
  •  indywidualnej, w której zgłoszone mogą zostać osoby pomiędzy 19 a 60 rokiem życia;
  •   senioralnej, w której zgłoszone mogą zostać osoby powyżej 60 roku życia;
  •  zespołowej, w której zgłoszone mogą zostać grupy prowadzące działania o charakterze wolontariackim z wyłączeniem grup szkolnych i pracowniczych;
  •  wolontariat szkolny, w której zgłoszone mogą zostać zespoły działające w ramach szkolnych kół wolontariatu;
  •   wolontariat pracowniczy, w której zgłoszone mogą być programy wolontariatu pracowniczego.

Zachęcamy do udziału w konkursie, ponieważ jest to możliwość docenienia zarówno indywidualnych osób – pracowniczek czy pracowników uczelni, studentek czy studentów oraz działań zespołowych – realizowanych m.in. przez koła wolontariatu, samorząd studencki, grupy nieformalne, organizacje studenckie itp.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konkursu: www.poznan.pl/wolontariusz-roku.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z:

Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji Państwa pracowniczkom i pracownikom oraz studentkom i studentom Państwa Uczelni.