Wesele Figara W.A. Mozarta – Opera w akademickim (?) wydaniu

Geniusz muzyki Mozarta w połączeniu z artystycznym kunsztem i entuzjazmem młodych artystów przyniosły nadzwyczajny efekt – wspaniały operowy spektakl w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, który zaprezentowano w dniach 22 i 23 kwietnia w siedzibie Polskiego Teatru Tańca.

Wszystkim należą się wielkie brawa: śpiewakom – za doskonałe przygotowanie wokalne i sceniczne, instrumentalistom – za piękną współpracę orkiestry z solistami pod artystycznym przewodnictwem dyrygenta Aleksandra Grefa, a reżyserom przedstawienia (Jaromir Trafankowski, Andrzej Ogórkiewicz i Karolina Sofulak) – za niebanalne odczytanie dzieła Mozarta.

Słowa uznania kierujemy także do Oleny Skrok za przygotowanie muzyczne spektaklu i mistrzowską realizację partii klawesynu oraz do autorów scenografii i kostiumów (są nimi studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu) – za intrygujący w swej prostocie, ale bogaty w warstwie znaczeniowej przekaz. Doskonałą pracę wykonał również Witold Kuźma (reżyseria światła).

Dziękujemy za magiczny wieczór wypełniony muzyką na najwyższym poziomie, która poruszyła i wzruszyła obecnych na widowni miłośników opery, ale również tych, którzy dopiero dołączą do ich grona po obejrzeniu tak pięknego spektaklu… Dziękujemy również pracownikom obsługi technicznej za profesjonalny udział w organizacji przedsięwzięcia.

KOLEGIUM REKTORSKIE

Afisz może zachęcać do przyjścia na spektakl