Anons

Publikacje

Schönberg i Strauss w nagraniu Kameralnej Orkiestry Smyczkowej – polecamy!

Prezentujemy Państwu płytę z rejestracją dwóch niekwestionowanych arcydzieł przeznaczonych na smyczkową orkiestrę kameralną, Verklärte Nacht Arnolda Schönberga oraz Metamorphosen Richarda Straussa w wykonaniu Kameralnej Orkiestry Smyczkowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Marcin Suszycki (koncertmistrz, kierownik artystyczny) pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza.

 

Dyrygent Jakub Chrenowicz oraz kierownik artystyczny współpracujący na stałe z Kameralną Orkiestrą Smyczkową Akademii Marcin Suszycki byli gośćmi red. Aliny Kurczewskiej na antenie Radia Poznań w dniu 27 czerwca br., w audycji Klasyka Muzyczna.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy i fragmentów płyty „SCHÖNBERG, STRAUSS • VERKLÄRTE NACHT, METAMORPHOSEN”: KLIK (nagranie od 17:38).

 

Więcej informacji: https://www.dux.pl/sch-nberg-strauss-verkl-rte-nacht…

Okładka płyty KOS może zachęcać do przesłuchania repertuaru

Informacja ze strony wydawcy — DUX:

Płyta jest rejestracją dwóch niekwestionowanych arcydzieł przeznaczonych na smyczkową orkiestrę kameralną. Mimo że powstanie obu kompozycji dzieli blisko pół wieku różnicy, utrzymane są w podobnej stylistyce, a zaprezentowane wspólnie doskonale się uzupełniają. Verklärte Nacht jest utworem napisanym przez dwudziestopięcioletniego Arnolda Schönberga niemal dwadzieścia lat przed początkiem ery atonalności, z którą kompozytor jest głównie kojarzony. Metamorfozy to w kontekście całokształtu twórczości Richarda Straussa utwór szczególny. Jedyny, w którym niemiecki mistrz późnoromantycznej symfoniki posłużył się orkiestrą smyczkową. Muzycy Kameralnej Orkiestry Smyczkowej Akademii Muzycznej w Poznaniu wraz z kierownikiem artystycznym i koncertmistrzem Marcinem Suszyckim oraz dyrygentem Jakubem Chrenowiczem proponują interpretację subtelną, a jednocześnie charakteryzującą się nasyconym i ekspresyjnym brzmieniem – zarówno w partiach tutti, jak i licznych epizodach realizowanych przez instrumenty solo.