Komunikaty

Publikacje

Przedstawiamy wyniki Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza 2023

 

Zdjęcie przedstawia zwycięski Białostocki Chór Żeński przy III Liceum Ogólnokształcącym

fot. Adam Kujawski

 

Mamy przyjemność przedstawić wyniki konkursu w ramach piątej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza:

 

Nagroda główna – Grand Prix – w wysokości 25 000 zł oraz statuetka (przechodnia) dla:

Białostockiego Chóru Żeńskiego przy III Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku pod dyrekcją Anny Olszewskiej

 

Dwa wyróżnienia w wysokości 3000 zł dla:

Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI pod dyrekcją Alicji Szelugi
Chóru LA MUSICA (grupa młodsza) pod dyrekcją Joanny Knap

 

Nagroda za najlepsze wykonanie utworu poznańskiego kompozytora w wysokości 3000 zł za utwór „Wiwat bratu memu” Andrzeja Koszewskiego dla:

Chóru Politechniki Poznańskiej VOLANTES SONI pod dyrekcją Pawła Łuczaka

 

Zwycięski zespół otrzymał nominację do udziału w konkursie w Poznaniu dzięki zwycięstwu w 22. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie.

W tegorocznej, piątej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki w dniach od 18 do 26 listopada odbyło się 8 koncertów towarzyszących w różnych miejscach Poznania i Wielkopolski, w trakcie których wystąpiło łącznie 26 zespołów wokalnych i chóralnych z Poznania, Kórnika i Murowanej Gośliny.

Dni od 24 do 26 listopada wypełniły wydarzenia główne: spektakl z muzyką na żywo dla dzieci o dawnych zabawkach ludowych w wykonaniu Kapeli Odloty, spotkanie śpiewacze i wykład Adama Struga poświęcony muzyce tradycyjnej, warsztaty prowadzone przez Małgorzatę Podzielny i Jana Krutula, kompozytorski panel dyskusyjny z udziałem Zuzanny Koziej, Szymona Godziemba-Trytka, Jana Krutula i Marka Raczyńskiego, dwa koncerty: inauguracyjny, w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego wraz z zespołem OSTY oraz zespołu Vołosi, także specjalny – z udziałem Adama Struga i Zespołu Wokalnego RONDO z Wrocławia pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny (zwycięzcy GPPCh 2022), a całość dopełniły przesłuchania konkursowe i koncert laureatów. Wydarzenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem słuchaczy przybyłych z całej Polski.

Na szóstą edycję GPPCh zapraszamy do Poznania już za rok, tradycyjnie w ostatni weekend listopada!

 

Materiały prasowe dostępne na stronie internetowej: Dla mediów | Grand Prix Polskiej Chóralistyki (gppch.pl)

 


Organizator: Fundacja Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza
Partner: Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu