Aktualności

Publikacje

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Motyw wędrówki w literaturze i sztuce” (online)

Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Motyw wędrówki w literaturze i sztuce”, która odbędzie się 16 października 2020 roku. Dbając o bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie zostanie przeprowadzone w formie online. Konferencja realizowana jest z inicjatywy Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL.

Motyw wędrówki (podróży) to jeden z najpopularniejszych toposów ukazywanych w całej kulturze popularnej, m.in. literaturze, muzyce i malarstwie. Archetyp wędrowca znaleźć można nie tylko w Biblii (m.in. wędrówka do Ziemi Obiecanej), mitologii, literaturze romantycznej (np. Sonety Krymskie A. Mickiewicza), ale również współczesnych tekstach literackich. Motyw wędrówki ukazują też liczne utwory muzyczne m.in. SDM Wędrówką życie jest człowieka oraz dzieła malarskie np. Ucieczka do Egiptu Rembrandta.

Celem Konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń oraz stanu badań między uczestnikami reprezentującymi różne ośrodki akademickie i badawcze, a także popularyzacja motywu wędrówki jako tematu pracy naukowej. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli kierunków humanistycznych i społecznych oraz osoby zainteresowane poruszaną podczas wydarzenia tematyką.

Rejestracja uczestnictwa w Konferencji  trwa do 8 października 2020 roku. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: https://fundacja-tygiel.pl/motyw-wedrowki/

Liczymy na Państwa aktywny udział w wydarzeniu, a także wymianę doświadczeń i refleksji.

Z poważaniem
Ewelina Chodźko
Komitet Organizacyjny