Anons

Publikacje

Nowości wydawnicze: Zagadnienia interpretacji toccat Johanna Jacoba Frobergera

 

Nowości wydawnicze

Sierpień w Wydawnictwie Akademii Muzycznej w Poznaniu zamykamy ukazaniem się książki, która zainteresuje nie tylko klawesynistów i organistów oraz wielbicieli muzyki Johanna Jacoba Frobergera, ale także wszystkich zainteresowanych m.in. kształtowaniem się formy toccaty czy instrumentarium klawiszowym kręgu włoskiego i austriackiego na przełomie XVI i XVII wieku. Mowa o książce „Zagadnienia interpretacji toccat Johanna Jacoba Frobergera. Analiza stylu kompozytorskiego w kontekście ówczesnej twórczości klawiszowej” autorstwa Kamila Lisa.

„Układ [książki] – niezwykle logiczny – bardzo dobrze wprowadza czytelnika w meritum problematyki, przybliżając kolejno: ogólnoeuropejską genezę i następnie rozwój toccaty, dzieje I Rzeszy w perspektywie mecenatu artystycznego Habsburgów […], próbę uchwycenia chronologii życia oraz biografii kompozytora, arkana klawiszowego instrumentarium południowego muzycznego kręgu kulturowego, by wreszcie przejść do kwestii analitycznych i interpretacyjnych związanych ściśle z tematem [publikacji]” – czytamy w recenzji autorstwa prof. Dariusza Bąkowskiego-Kois.

Książce towarzyszy CD, na której Kamil Lis zarejestrował toccaty Johanna Jacoba Frobergera z „Libro Secondo” (1649) – „Prima Parte” oraz „Libro Quatro” (1656) – „Prima Parte”.

Publikację można zakupić w sklepie internetowym Wydawnictwa Akademii Muzycznej w Poznaniu: https://sklep.amuz.edu.pl/pl/p/Zagadnienia-interpretacji-toccat-Johanna-Jacoba-Frobergera…/305

Serdecznie zapraszamy!