Anons

Nowości wydawnicze – „W hołdzie Paderewskiemu”

Z przyjemnością informujemy, że wznowienia doczekała się bardzo popularna trzypłytowa publikacja W hołdzie Paderewskiemu, która swe pierwsze wydanie miała w 2019 roku. Znajdą Państwo na niej utwory autorstwa patrona naszej uczelni, Ignacego Jana Paderewskiego, w znakomitych wykonaniach pedagogów poznańskiej Akademii Muzycznej.

Na pierwszym krążku zawarto wybór pieśni (z op. 7 do słów Asnyka, op. 22 do słów Mendèsa oraz op. 18 do słów Mickiewicza) w interpretacji sopranistki Marzeny Michałowskiej oraz pianistki Małgorzaty Sajny-Mataczyńskiej, a także Sonatę fortepianową es-moll op. 21 w wykonaniu Joanny Marcinkowskiej.

Płyta druga przynosi utwory skrzypcowe z towarzyszeniem fortepianu i orkiestry smyczkowej, m.in. Sonatę op. 13, Romans A-dur op. 7 czy Suitę G-dur; wykonawcami są Mariusz Derewecki – skrzypce, Piotr Niewiedział – fortepian oraz Kameralna Orkiestra Smyczkowa naszej uczelni na czele z koncertmistrzem, Marcinem Suszyckim.

Dopełnienie trzypłytowego albumu stanowi muzyka fortepianowa, wśród której znalazły się kompozycje z opusów 9, 10, 14 i 16, a także Album tatrzańskie op. 12 na cztery ręce. Utwory zinterpretowali: Alicja Kledzik, Anna Organiszczak, Piotr Szychowski, Przemysław Witek, Piotr Żukowski oraz duet Małgorzata Sajna-Mataczyńska i Marcin Sikorski.

Na trzech płytach znalazły się zatem wybrane dzieła Ignacego Jana Paderewskiego ukazujące różnorodne przestrzenie twórcze, w których się poruszał. Prezentując tę twórczość, chcemy nieustannie podkreślać rolę, jaką jego muzyka pełni w kulturze polskiej. Mamy nadzieję, że to wydawnictwo stanie się dla Państwa fascynującą podróżą po krainie muzyki patrona naszej Akademii.

Publikacja jest dostępna w sklepie internetowym Wydawnictwa Akademii Muzycznej w Poznaniu: https://tinyurl.com/4brpuku2.

Serdecznie zapraszamy do zakupu!

Okładka płytowa może zachęcać do zakupu publikacji