Anons

Publikacje

Nowości wydawnicze: Johannes Brahms – Przemysław Witek i CoOperate Orchestra pod dyr. Adama Domurata

Czerwiec w Wydawnictwie Akademii Muzycznej w Poznaniu zamykamy premierą kolejnego albumu płytowego. Tym razem to nagranie dokonane przez pianistę Przemysława Witka i CoOperate Orchestra pod dyrekcją Adama Domurata, a w ich interpretacji brzmi muzyka Johannesa Brahmsa.

Przemysław Witek w książeczce dołączonej do płyty pisze: „Zawsze, gdy wykonuję muzykę Johannesa Brahmsa, czuję się szczęśliwy, że jestem pianistą i mogę obcować z tak wielką sztuką”. Zaprasza Państwa tym samym do wysłuchania II Koncertu fortepianowego B-dur op. 83 oraz Trzech intermezzi op. 117. Dalej czytamy: „Mój sposób postrzegania muzyki Brahmsa kształtował się przede wszystkim poprzez wykonywanie jego twórczości kameralnej. Były to zarówno sonaty na skrzypce i fortepian, sonaty na klarnet i fortepian, jak i tria i kwintet fortepianowy. Dopiero po tych doświadczeniach podjąłem się przygotowania koncertu oraz cyklu miniatur fortepianowych. Niniejsza płyta jest prezentacją mojego spojrzenia na owe dzieła, choć nie byłoby ono kompletne, gdyby nie wspaniała współpraca z maestro Adamem Domuratem i prowadzoną przez niego CoOperate Orchestra. Mam nadzieję, że finalny efekt spowoduje, iż wysłuchają jej Państwo z zainteresowaniem i będą często do niej wracać”.

Publikacja jest dostępna w sklepie internetowym Wydawnictwa Akademii Muzycznej w Poznaniu: https://tinyurl.com/2be44ud6

Nagrania dostępne są również do odsłuchu na 32 portalach streamingowych (m.in. Spotify, Amazon Music, iTunes, Deezer).

Posłuchaj nagrania:

https://open.spotify.com/album/52IJ4gtr6F98hYtz4A83ut?si=jO4Xcl9JSvSU_EsYo_PQow

 

Serdecznie zapraszamy do zakupu!

 

Mockup z okładką płyty z muzyką Brahmsa, zawiera artystyczne zdjęcie pianisty Przemysława Witka i dyrygenta Adama Domurata