Aktualności, Anons

Publikacje

Nowości wydawnicze… czyli najpiękniejsze kolędy!

Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego – artystyczna wizytówka poznańskiej uczelni – z okazji jubileuszu 10-lecia swej działalności wydał kolejną płytę! W tekście wstępnym do albumu czytamy:

„Płyta, którą trzymają Państwo w ręku, jest kontynuacją dwupłytowego albumu Chóru Kameralnego, wydanego w 2019 roku, zatytułowanego «Współistnienie». Daliśmy nim nie tylko wyraz spotkania dwóch światów – sacrum i profanum – ale też naszego, wzajemnego w nich współbycia.

Jako artystyczna wizytówka poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego od 10 lat współistniejemy również w społeczności akademickiej, stanowiąc jej nierozerwalną część. Równie piękną wspólnotę tworzą wszyscy odbiorcy naszej muzyki – słuchacze, przyjaciele – ci, z którymi dzielimy się naszą pasją.

W roku jubileuszu Chóru Kameralnego prezentujemy Państwu polskie kolędy i pastorałki w opracowaniu znakomitych poznańskich kompozytorów: Andrzeja Bielerzewskiego, Katarzyny Danel, Marka Raczyńskiego i Katarzyny Stroińskiej-Sierant.

Niech kolęda, stanowiąca przecież od wieków znak wspólnoty, będzie naszym dla Państwa świątecznym podarunkiem – niech ukoi myśli w niespokojnych czasach i przywoła swe podstawowe i najważniejsze przesłanie – o bliskości Boga i człowieka oraz o stałej obecności Boskiej istności w naszym codziennym życiu”.

Płytę można zakupić w sklepie internetowym Wydawnictwa: https://tinyurl.com/wztzszct

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Okładka płyty z kolędami - na ciemnym tle pomarańczowa gwiazdka