Anons

Publikacje

Nabór na I edycję Studiów Podyplomowych MUZYKOTERAPIA w podejściu Nordoff Robbins

Zapraszamy do udziału w I edycji SP Muzykoterapia w podejściu Nordoff Robbins. Są to pierwsze tego typu studia w Polsce, jak również w Europie Środkowo-Wschodniej!

 

O Muzykoterapii na UM w Poznaniu: WWW, FB

 

Kompetencje muzykoterapeutyczne opierają się na trzech połączonych ze sobą obszarach wiedzy i praktyki: muzycznym, terapeutycznym i medycznym. Efektem połączenia wymienionych obszarów będzie stworzenie bazy wiedzy i doświadczeń, którą można określić ramowo jako: skoncentrowane na relacji człowieka z muzyką i osadzone w kontekście społecznym i zdrowotnym.

Aby zapewnić słuchaczom stosowne wykształcenie w każdym z powyższych zakresów, program studiów stworzony został we współpracy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu z Akademią Muzyczną w Poznaniu oraz Fundacją Nordoff Robbins Polska.

 

Kierownikami studiów są:

dr Wojciech Strzelecki z Katedry i Zakładu Psychologii Klinicznej UMP, doktor n. o zdrowiu, psycholog, psychoterapeuta, muzykoterapeuta, czynny muzyk

oraz

Dominika Dopierała, prezes Fundacji Nordoff Robbins Polska, muzyk i certyfikowana muzykoterapeutka, absolwentka studiów licencjackich w katedrze fortepianu w Royal College of Music oraz studiów magisterskich w Nordoff-Robbins Music Therapy Centre w Londynie.

 

Muzykoterapia Nordoff Robbins to forma tworzenia kultury dostępnej dla różnorodnych grup wiekowych i społecznych. Poprzez wspólne muzykowanie z terapeutą uczestnicy rozwijają swoje osobiste i społeczne umiejętności, dążąc do psychofizycznego dobrostanu.

Zajęcia w ramach studiów będą prowadzone w jęz. polskim i jęz. angielskim.

Zajęcia poprowadzi doświadczona kadra wykładowców Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Akademii Muzycznej w Poznaniu, muzykoterapeuci Nordoff Robbins, w tym wykładowcy zagraniczni, m.in. dr Alan Lem, absolwent studiów muzykoterapeutycznych na Uniwersytecie w Melbourne i studiów doktoranckich z muzykoterapii na Uniwersytecie Western w Sydney w Australii.

 

Informacje szczegółowe na stronie kierunku: KLIK

Zapraszamy!

Katedra i Zakład Psychologii Klinicznej
Centrum Studiów Podyplomowych i Kształcenia Ustawicznego

 

Kkolorowa fotografia przedstawia na piewrwszym planie starszego mężczyznę z gitarą, który śpiewa utwów, w tle widać innych ludzi, kobieta trzyma na kolanach bębenki