„Muzykujmy RAZEM” – relacja z realizacji projektu Katedry Edukacji Muzycznej

W poniedziałek 22 maja bieżącego roku w Szkole Muzycznej Yamaha w Poznaniu został zorganizowany projekt edukacyjny pod nazwą Muzykujmy RAZEM. Uczestnikami projektu były dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 107 im.  Arkadego Fiedlera w Poznaniu. Wydarzenie zostało zrealizowane przez studentów uczęszczających na fakultet „Projekty twórcze w edukacji muzycznej”, które gromadzą studentów z wszystkich wydziałów.

Projekt składał się z lekcji realizowanych w szkolnej świetlicy, które były prowadzone przez studentów uczęszczających na fakultet. Głównym celem zajęć prowadzonych w marcu, kwietniu oraz maju było poznanie siebie nawzajem oraz zdobycie przez studentów doświadczenia pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Na zajęciach w szkole nie marnowano czasu i wspólnie, poprzez przeróżne aktywności muzyczne, dzieci i studenci przygotowywali się do zamkniętej lekcji finałowej projektu, która odbyła się w Szkole Muzycznej Yamaha w Poznaniu.

Podczas lekcji finałowej uczestnicy projektu stworzyli własny instrument oraz śpiewali i tańczyli do wspólne skomponowanej piosenki. Zwieńczeniem finału było premierowe wykonanie piosenki zatytułowanej Razem, w której dzieci zaprezentowały to, czego nauczyły się pod okiem studentów podczas wspólnych zajęć w świetlicy. Cały projekt został udokumentowany w postaci teledysku do piosenki Razem, stworzonej na potrzebny projektu.

Opiekę merytoryczną z ramienia Katedry Edukacji Muzycznej pełnił mgr Bartłomiej Karwański.

Zdjęcia: Adrianna Dirska