Anons

Międzynarodowy Konkurs „W Duchu Strzeleckiego”

Strzelecki – Przyjaciel rdzennej ludności (Friend of the First Nation Peoples)

Nadszedł wielki moment – 1 marca 2023 r. uroczyście ogłaszamy, iż rozpoczyna się Międzynarodowy Konkurs „W duchu Strzeleckiego” – w hołdzie wielkiemu odkrywcy, akademikowi, filantropowi, przyjacielowi  Aborygenów. Konkurs organizujemy z okazji Roku Strzeleckiego ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej w 150. rocznicę śmierci Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Poniżej linki do Regulaminu, Karty zgłoszeniowej oraz pomocy konkursowych.

Regulamin Konkursowy w Duchu Strzeleckiego (180 KB)

Konkursowa Karta Zgłoszeniowa (228 KB)

Konkursowa Karta Zgłoszeniowa DOCX

Inicjatorem Konkursu jest sydnejska organizacja Kościuszko Heritage Inc., wspierana przez Ambasadę RP w Canberze, Polską Fundację Kościuszkowską w Warszawie, Komitet Kopca Kościuszki w Krakowie, Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu oraz Federację Organizacji Polskich w Nowej Południowej Walii. Na zwycięzców Konkursu czekają nagrody o łącznej wartości ponad 25 tysięcy dolarów australijskich oraz inne, atrakcyjne nagrody rzeczowe. W Konkursie mamy trzy kategorie: muzyczną, plastyczną oraz poetycką.

Zachęcamy do komponowania piosenek, pieśni, lub ballad po polsku lub po angielsku i nadsyłania ich pocztą elektroniczną w formie audio lub wideo. I nagroda za najlepszą piosenkę wynosi PIĘĆ  tysięcy dolarów! W kategorii plastycznej możliwa jest duża rozmaitość form: portrety, sceny rodzajowe, kolaże, komiksy, karykatury, plakaty, memy, logotypy, projekty murali czy medalionów – do nadsyłania w wersji cyfrowej. W kategorii poetyckiej oczekujemy wierszy po polsku lub angielsku, nie dłuższych niż tysiąc słów.

Biorąc udział w Konkursie masz fantastyczną szansę zaprezentowania swych talentów w skali międzynarodowej.

Konkurs dla dorosłych oraz młodzieży (w wieku 12-18 lat) potrwa do 20 lipca. Na czele zespołu jurorów stoi dr Leszek Marek Krześniak, wieloletni prezes Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej. Cała lista jurorów oraz informacje o nagrodach znajdują się w REGULAMINIE KONKURSU. Werdykt Jury zostanie ogłoszony 6 października 2023 r. podczas uroczystej gali w Sydney.

Zapraszamy do studiowania materiałów pomocniczych, rekomendowanych linków oraz ikonografii, by jak najlepiej przygotować się do Konkursu. Niechaj Strzelecki przyniesie Wam światową sławę!

Konkursowe pomoce:

Polecane linki do publikacji internetowych (KLIK)

Link do Konkursowej ikonografii

Konkurs jest realizowany przy wsparciu Ambasady RP w Canberze.

logo Roku Strzeleckiego