Aktualności

Publikacje

Jesienna Mistrzowska Akademia Improwizacji Jazzowej Adama Makowicza 6 – 13 listopada 2020 roku

 

Info – Jesienna Mistrzowska Akademia Improwizacji Jazzowej Adama Makowicza 6-13.11.2020

Karta zgłoszenia 6-13.11.2020

Warunki uczestnictwa 6-13.11.2020

Zapraszamy na pierwszy w Polsce kurs mistrzowski legendy jazzu, mistrza improwizacji i wybitnego pianisty – Adama Makowicza. Spotkanie z Adamem Makowiczem to niepowtarzalna okazja do zgłębiania zagadnień nierozłącznie związanych z jazzem: harmonią, melodyką, rytmem i swingiem, pod okiem absolutnego autorytetu w tej dziedzinie.

Wybór uczestników czynnych zostanie dokonany na podstawie nadesłanych materiałów audio lub audio-video.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
1. Przesłanie do 20 października 2020 r. na adres kursymistrzowskie@placradziejowice.pl:
– formularza zgłoszeniowego,
– biogramu,
– linku do autorskiego nagrania dowolnej fugi Jana Sebastiana Bacha oraz jednej ze standardowych ballad jazzowych,
– linku do nagrania własnej kompozycji (nieobowiązkowo).
2. Dokonanie do 30 października 2020 r. opłaty za kurs na konto Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach (po otrzymaniu potwierdzenia o zakwalifikowaniu się na kurs).

UCZESTNIKOM KURSU ZAPEWNIAMY:
– dostęp do sal ćwiczeniowych z fortepianami (osobne fortepiany dla uczestnika i prowadzącego),
– całodzienne wyżywienie oraz zakwaterowanie w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach,
– wybrani uczestnicy wystąpią podczas koncertu finałowego,
– bezpieczeństwo sanitarne.

KOSZT UCZESTNICTWA W KURSIE
960,00 zł

Pytania dotyczące kursu można kierować na adres: kursymistrzowskie@palacradziejowice.pl
Informacje: www.palacradziejowice.pl/kurs-adam-makowicz/

Adam Makowicz urodził się 18 sierpnia 1940 r. w Gnojniku na Zaolziu. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku.
Artysta swą drogę rozpoczął w krakowskim klubie jazzowym Helicon. Już w latach 60. razem z Tomaszem Stańko powołał do życia grupę Jazz Darings, uznawaną za pierwsze europejskie combo freejazzowe. Przez wiele lat muzycznej aktywności współpracował z najwybitniejszymi polskimi jazzmanami, m.in. Andrzejem Kurylewiczem, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem czy Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, a także takimi gigantami jazzu jak Sarah Vaughan, Benny Goodman, Herbie Hancock czy Freddie Hubbard.
Repertuar Adama Makowicza obok typowych standardów i utworów jazzowych obejmuje również muzykę klasyczną, w tym interpretacje dzieł Fryderyka Chopina. Jego specjalnością stały się koncerty oraz płyty monograficzne poświęcone wielkim twórcom z pogranicza muzyki jazzowej i rozrywkowej.
Był wielokrotnie solistą orkiestr i zespołów kameralnych, takich jak National Symphony of Washington, London Royal Philharmonic Orchestra, Moscow Symphony Orchestra, Orkiestra Filharmonii Narodowej, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus”, Polska Filharmonia Kameralna, Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Chester String Quartet, Amici String Quartet, Kwartet „Wilanów” i wiele innych.
Niezwykły entuzjazm melomanów oraz wysokie oceny recenzentów zyskał jego występ w duecie z Leszkiem Możdżerem w Carnegie Hall we wrześniu 2004. Koncert – pojedynek pomiędzy Mistrzem i wschodzącą gwiazdą jazzu, został utrwalony na płycie CD i DVD. Album osiągnął status platynowej płyty.