Wywiad

Publikacje

Fulbright Poland w #3pytaniaDo gościć będzie Rafała Zapałę – stypendystę Fulbrighta w programie Senior Award 2021-2022

W tym tygodniu Fulbright Poland w #3pytaniaDo gościć będzie Rafała Zapałę, stypendystę Fulbrighta w programie Senior Award 2021-2022. Koniecznie przeczytajcie kwestionariusz Rafała i przekonajcie się, że Stypendium Fulbrighta jest także dla artystów.

1️⃣ Co Cię zachęciło do złożenia wniosku o stypendium Fulbrighta❓
Do złożenia wniosku o stypendium Fulbrighta zachęciły mnie możliwości i prestiż, jakie wiążą się z programem. Pracując jako artysta w nurcie art&science, liczę też na kontakt z innymi stypendystami – wybitnymi naukowcami różnych dziedzin??‍???‍?.

2️⃣ Czego będzie dotyczył Twój projekt❓
Mój projekt będzie dotyczył zaprojektowania nowych narzędzi dla muzyków, którzy chcą tworzyć muzykę nielinearną oraz są zainteresowani interaktywnym udziałem publiczności podczas koncertu. Celem artystycznym będzie z kolei nowa kompozycja przeznaczona na kameralny skład instrumentów. Jej wykonanie odbędzie się w grudniu 2021. Dodatkowo, teoretycznym celem moim badań jest sformułowanie teorii nowej, zapośredniczonej przez narzędzia technologiczne formy otwartej w muzyce??.

3️⃣ Co chciałbyś robić po zakończeniu stypendium❓
Chciałbym rozpowszechniać idee muzycznej „otwartej formy”, nie-linearnej kompozycji i koncertów z interaktywnym udziałem publiczności. Chciałbym nawiązać również stałą współpracę w szczególności pomiędzy The Center for New Music and Audio Technologies (CNMAT) na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i Pracownią Telematyczną Akademii Muzycznej w Poznaniu, którą prowadzę??.

#JestemFulbrighterem