26 października, 2021, 10:00 - 23:00

X Międzynarodowe Dni Akordeonu AkoPoznań 2021

26 października, 2021
10:00 - 23:00

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w corocznym spotkaniu akordeonistów w dniach 25-26 X 2021 r. w Akademii Muzycznej  im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Podczas X Dni Akordeonu AkoPoznań 2021, organizowanych przez Zakład Akordeonu i Interpretacji Muzyki Współczesnej, planujemy konferencję, warsztaty tanga, panel studencki, kurs mistrzowski Erasmus+, wystawę instrumentów oraz międzyuczelniany koncert akordeonowy.

Program AkoPoznań 2021

X Międzynarodowe Dni Akordeonu AkoPoznań 2021:

• Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Artystyczna
    Sala Prezydencka, Sala Marszałkowska – wykłady, dyskusje, warsztaty
  • wystawa bandoneonów, bandonik i niemieckich koncertin z kolekcji Pawła Nowaka
    foyer przed Aulą Nova
  • warsztaty tanga: poniedziałek, 25 X 2021 r., godz. 15.00 – 17.30

Tematem wiodącym konferencji będzie Historia tanga. W kręgu Astora Piazzolli w stulecie urodzin kompozytora.
Uczestnicy konferencji będą zgłębiać historię tanga w kontekście fenomenu twórczości Astora Piazzolli, eksplorując źródła gatunku i wskazując na konsekwencje upowszechnienia tanga na innych kontynentach w świetle historii akordeonu i bandoneonu. Będziemy mieć też okazję do zapoznania się twórczością mniej znanych w Europie poprzedników Astora, w tym kompozytorów polskich oraz twórców współczesnych, inspirowanych twórczością Piazzolli.

Międzyuczelniany koncert muzyki akordeonowej solowej i kameralnej :

Tango instrumentalnie, wokalnie, tanecznie

w wykonaniu przedstawicieli polskich uczelni muzycznych oraz zaproszonych gości, m. in. aktorów, tancerzy i muzyków jedynego w Polsce Teatru Tanga w Poznaniu:

poniedziałek, 25 X 2021 r., godz. 18.00, Aula Nova

Serdecznie zapraszamy w charakterze referentów, dyskutantów i obserwatorów.
Termin zgłaszania propozycji wystąpień na konferencji (do 20 min.) oraz programu na koncert (do 10 min.): 18  IX 2021 r.

Dla uczestników przewidujemy certyfikaty udziału w AkoPoznań2021.

Zgłoszenia czynnego udziału w warsztatach tanga: do 14 X 2021 – ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Koordynator programowy:
Teresa Adamowicz-Kaszuba
terkaszuba@gmail.com
tadamowiczkaszuba@amuz.edu.pl
tel. 501 241 84

AkoPoznan 2021 – Eng.

Uczestnicy konferencji AkoPoznań21 mogą samodzielnie zarezerwować sobie noclegi w pokojach gościnnych naprzeciwko Akademii Muzycznej w przystępnych cenach, pod adresem:

Dom Studencki Jowita

ul. Zwierzyniecka 7