14 lutego, 2023, 11:30

Webinarium i warsztaty pt. „Fonetyka języka hiszpańskiego w śpiewie klasycznym”/14.02.2023

14 lutego, 2023
Flaga Hiszpanii w kształcie mapy kraju
Katedra Pieśni i Kameralistyki Wokalnej zaprasza na webinar pt. Fonetyka języka hiszpańskiego w śpiewie klasycznym.

Wtorek, 14.02.2023 r., godz. 11.30 – ONLINE (teams)

Link do spotkania — KLIK

Spotkanie zawierać będzie wykład oraz część praktyczną.

Prowadząca:
dr Brygida Sawicka-Stępińska
Wydział Neofilologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu

Brygida Sawicka-Stępińska jest adiunktką na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi zajęcia m.in. z fonetyki i fonologii języka hiszpańskiego. Jej zainteresowania naukowe dotyczą językoznawstwa eksperymentalnego i korpusowego, ze szczególnym uwzględnieniem fonetyki i socjolingwistyki języka hiszpańskiego w Ameryce. W 2020 roku uzyskała stopień doktora na podstawie rozprawy poświęconej fonetyce języka hiszpańskiego w ekwadorskim mieście Guayaquil. Obecnie uczestniczy w kilku projektach naukowych poświęconych tworzeniu i analizie korpusów mowy. Była również kierowniczką indywidualnego projektu badawczego, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki, w ramach którego m.in. odbyła staż w Laboratorium Fonetycznym Uniwersytetu w Barcelonie.

Poza pracą naukową prowadzi aktywną działalność muzyczną (wokalną, instrumentalną i kompozytorsko-aranżacyjną) w różnego rodzaju projektach muzycznych. Od roku 2011 jest związana z Chórem Kameralnym UAM. Przez kilka lat była jego członkinią. Wspiera chór m.in. poprzez pracę nad wymową utworów hiszpańskojęzycznych. Jest również współzałożycielką i członkinią poznańskiego kwartetu BeFour, którego repertuar w dużej części stanowi muzyka z krajów Hispanoameryki.

Serdecznie zapraszamy!