1 marca, 2021, 12:00 - 2 marca, 2021, 23:00

Koniec:
2 marca, 2021, 23:00

WAŻNA INFORMACJA ORGANIZACYJNA

Uprzejmie informujemy, iż forma realizacji projektów artystyczno-naukowych, organizowanych przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, tj.
– rejestracja wydarzenia (a następnie opublikowane na kanale YouTube, profilu Facebook i stronie internetowej Akademii),
– live streaming,
– z udziałem publiczności z zachowaniem reżimu sanitarnego,
będzie ustalana na bieżąco, zgodnie z rozwojem sytuacji epidemicznej. Informacje będą przekazywane do mediów, jak również będą komunikowane na stronie internetowej www.amuz.edu.pl i profilu fb Akademii.

Władze Uczelni zastrzegają sobie możliwość zmian terminów, miejsc koncertów, wykonawców
i programów. Za ewentualne zmiany przepraszamy.

Poniedziałek – wtorek, 1-2.03.2021, Aula Nova, godz. 19.00

V Ogólnopolska Sesja Artystyczno-Naukowa
Urodziny Fryderyka Chopina

Już po raz piąty Katedra Fortepianu Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu organizuje sesję artystyczno-naukową Urodziny Fryderyka Chopina, upamiętniającą rocznicę urodzin wielkiego polskiego kompozytora. Tegoroczna edycja sesji będzie miała formę hybrydową: część wydarzeń odbędzie się „na żywo”, a część będzie udostępniona poprzez kanał YouTube Akademii. Gościem honorowym sesji będzie Marek Dyżewski, którego wykład zatytułowany Wielka Improwizacja Chopina będzie miał premierę na kanale YouTube 1 marca o godz. 12.00. Online będziemy mogli także wysłuchać recitali chopinowskich w wykonaniu poznańskich pianistów-pedagogów: Łukasza Byrdy, Jacka Kortusa i Piotra Szychowskiego. „Na żywo” w Auli Nova odbędą się dwa koncerty: 1 i 2 marca o godz. 19.00. Na pierwszym koncercie Maciej Pabich przedstawi w formie prezentacji słowno-muzycznej historię poloneza w twórczości fortepianowej kompozytorów polskich, rozpoczynając od poloneza Mikołaja Ogińskiego i kończąc na polonezie Fryderyka Chopina. 2 marca wysłuchamy dzieł Fryderyka Chopina w interpretacji studentów klas fortepianu poznańskiej Akademii Muzycznej.

Program Sesji

Poniedziałek, 1.03.2021

• Kanał YouTube, godz. 12.00
  Wykład Wielka Improwizacja Chopina – Marek Dyżewski