Wydarzenia

Publikacje
01.03.2021, 18:00 - ONLINE

V Ogólnopolska Sesja Artystyczno-Naukowa Urodziny Fryderyka Chopina – Recital Chopinowski – ONLINE

Koncert ONLINE

Aby przejść do wydarzenia kliknij link:

 

YouTube

 


 

WAŻNA INFORMACJA ORGANIZACYJNA

Uprzejmie informujemy, iż forma realizacji projektów artystyczno-naukowych, organizowanych przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, tj.
– rejestracja wydarzenia (a następnie opublikowane na kanale YouTube, profilu Facebook i stronie internetowej Akademii),
– live streaming,
– z udziałem publiczności z zachowaniem reżimu sanitarnego, 
będzie ustalana na bieżąco, zgodnie z rozwojem sytuacji epidemicznej. Informacje będą przekazywane do mediów, jak również będą komunikowane na stronie internetowej www.amuz.edu.pl i profilu fb Akademii.

Władze Uczelni zastrzegają sobie możliwość zmian terminów, miejsc koncertów, wykonawców
i programów. Za ewentualne zmiany przepraszamy.

 


 

Poniedziałek – wtorek, 1-2.03.2021, godz. 19.00                       

V Ogólnopolska Sesja Artystyczno-Naukowa
Urodziny Fryderyka Chopina

 

RECITAL CHOPINOWSKI

 

 

Łukasz Byrdy – fortepian 
Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Waldemara Andrzejewskiego i dr hab. Joanny Marcinkowskiej. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w katedrze fortepianu macierzystej uczelni. Oprócz niewątpliwie największych sukcesów, do których należy zaliczyć III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Pekinie oraz zakwalifikowanie się do II etapu XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, jest również m.in. laureatem II nagrody na 17 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hanowerze, III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „in memoriam Pietro Iadeluca” w Rzymie, wyróżnienia i nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny – Stefańska in memoriam” w Poznaniu oraz nagrody specjalnej i kilku nagród pozaregulaminowych na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Arthur Rubinstein in Memoriam” w Bydgoszczy. Jako kameralista wraz z triem fortepianowym otrzymywał nagrody na konkursach w Polsce, Szwajcarii oraz na Malcie. W wyniku konkursowych przesłuchań został wyróżniony stypendium na udział w międzynarodowych kursach muzycznych w Calgary (2010 i 2011 r.) oraz na uczestnictwo w kursie i festiwalu „Aspen Music Festival and School” w USA. Pianista występował na Wystawie Światowej EXPO w Mediolanie, festiwalu Chopin i jego Europa, festiwalu Chopin à Paris, Międzynarodowym Festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie, a także festiwalach w Moskwie, Chengdu (Chiny) i Dusznikach-Zdrój. W 2014 roku otrzymał tytuł laureata „Estrady młodych” Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Łukasz Byrdy koncertował w wielu polskich filharmoniach (Narodowej w Warszawie, Poznańskiej, Śląskiej, Dolnośląskiej, Pomorskiej i Opolskiej), jak również w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Żelazowej Woli, Zamku Królewskim i Łazienkach Królewskich w Warszawie, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach, jak również Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Artysta prowadzi również ożywioną działalność artystyczną poza granicami kraju – w USA, Kanadzie, Rosji, Austrii, Niemczech, Chinach, Malcie, Norwegii, Francji i Włoszech. W 2017 roku ukazała się debiutancka płyta Łukasza wydana staraniami Fundacji Piotra Klera z koncertami fortepianowymi F. Chopina i W. A. Mozarta.

 

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Zapowiedź koncert Apeiron Trio przedstawia zdjęcie zespołu, datę koncertu i nazwiska kompozytorów

Koncert

24.08.2022

Apeiron Trio w PTPN/24.08.2022

Koncert

26.08.2022

Koncert finałowy uczestników kursu wokalnego prof. Joanny Kozłowskiej

Koncert dyplomowy

10.09.2022

Koncert dyplomowy/10.09.2022

Koncert Konkurs

18.09.2022

V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny H. Czerny-Stefańska in memoriam/18-25.09.2022 – INAUGURACJA