20 marca, 2022, 18:00

Stanisław Moniuszko – Widma/20.03.2022

20 marca, 2022
Fragment plakatu do spektaklu Widma - przedstawia postać starca z jakby widłami na ciemnym tle

Sceny liryczne z poematu Adama Mickiewicza Dziady cz. II.

Sceny liryczne na głos, chór mieszany i orkiestrę napisane do słów Adama Mickiewicza, czyli muzyczno-teatralna interpretacja obrzędu guseł z drugiej części ”Dziadów”, wg pomysłu i pod batutą Mateusza Ługowskiego, studenta na kierunkach śpiew solowy i dyrygentura chóralna naszej Akademii.

Projekt zrealizowany i wykonywany przy udziale studentów Wydziału Instrumentalistki, Wykonawstwa Historycznego, Jazzu i Muzyki Estradowej oraz Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Wokalistyki, Teorii Muzyki i Edukacji Artystycznej.

Pełnowymiarowy spektakl ze wspaniałą muzyką naszego wielkiego kompozytora, Stanisława Moniuszki w opracowaniu Grzegorza Urana.

Plakat może zachęcać do przyjścia na spektakl Widma Stanisława Moniuszki

Solista:
Guślarz – Filip Rutkowski
Starzec – Filip Lewandowski
Widmo – Maksymilian Skiba
Zuzia – Sylwia Salamońska

WIDMA_opis, wykonawcy

UWAGA: brak wejściówek! (aktualizacja 17.03.2022)