14 maja, 2022, 19:00

Stanisław Moniuszko – Widma/14.05.2022

14 maja, 2022
Obrazek może zachęcać do przyjścia na spektakle "Widm" do ATM "Olimpia"

Spektakl „Widma” bierze udział w VIII Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”

Sceny liryczne z poematu Adama Mickiewicza Dziady cz. II.

Autorzy trailera:
dyrektor artystyczny – Mateusz Ługowski
dźwięk – Monika Wierbiłowicz
obraz – Mariusz Adamski

Nowoczesna, operująca współczesnymi środkami wyrazu muzyczno-teatralna interpretacja obrzędu guseł z drugiej części Dziadów, wg pomysłu i pod batutą Mateusza Ługowskiego, zawierająca sceny liryczne z poematu Adama Mickiewicza. Muzyka Stanisława Moniuszki w opracowaniu Grzegorza Urana, uwzględniającym dodatkową muzyczną warstwę elektroakustyczną stworzoną przez Monikę Wierbiłowicz. Aż 60 wykonawców na scenie i przed nią tworzy ten niezwykły spektakl!

Autorami aranżacji oraz wykonawcami są studenci Akademii Muzycznej w Poznaniu, którzy ze swoją młodzieńczą pasją i świeżością spojrzenia artystycznego realizują partie wokalne solowe i chóralne oraz partię orkiestrową. Dedykowana scenografia oraz sugestywnie oddające atmosferę guseł kostiumy wprowadzają widza w trans obrzędu. Gra świateł i efekty wizualne realizowane przy współpracy Teatru Wielkiego w Poznaniu dopełniają upiorny i osobliwy obraz inscenizacji.

Orkiestra złożona ze studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu usytuowana jest w bliskim sąsiedztwie widzów, młodzież ma zatem rzadko spotykaną możliwość obcowania z żywym wykonawstwem: muzyki, obrazu, świateł oraz aktorami w skondensowanym, 60-minutowym spektaklu. Realizacja daje szansę, by z bliska zaobserwować pracę dyrygenta, operatorów świateł i wpływ poszczególnych współczynników przedstawienia na końcowy efekt dzieła.

WIDMA_OBSADA (maj 2022)

Afisz może zachęcać do przyjścia na przedstawienie w dn. 14 maja 2022 do Akademickiego Teatru Olimpia

Spektakl biletowany. Ceny biletów:
– normalny: 25 zł
– ulgowy: 20 zł (uczniowie, studenci, seniorzy, Karta Dużej Rodziny)

Sprzedaż biletów odbywa się drogą internetową przez portal Bilety24 oraz bezpośrednio w Centrum Informacji Kulturalnej przy ulicy F. Ratajczaka 44 w Poznaniu.
Sprzedaż biletów rozpoczyna się na  tydzień przed planowanym wydarzeniem.

Zapraszamy!