13 październik 2021, 18:00 - Sala Prezydencka

Prof. Bruno Cocset – Narodziny wiolonczeli. Prezentacja kolekcji kopii wczesnobarokowych instrumentów basowych

Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Miasto Poznan zapraszają na wykład prof. Bruno Cocseta, który odbędzie się w ramach Sesji naukowo-artystycznej Musica Antiqua Musica Miscellanea. Narodziny wiolonczeli.

Prof. Bruno Cocset należy do najwybitniejszych europejskich instrumentalistów i badaczy zajmujących się historycznymi praktykami wykonawczymi. Ten znakomity wiolonczelista zaprezentuje swoją kolekcję kopii wczesnobarokowych instrumentów basowych, dokona ich prezentacji podczas wykładu otwartego oraz poprowadzi kursy mistrzowskie dla studentów naszej uczelni. Wydarzenie to skierowane zarówno do studentów Katedry Historycznych Praktyk Wykonawczych oraz Katedr Instrumentów Smyczkowych i lutnictwa Artystycznego ze względu na unikatowy charakter będzie z pewnością znakomitym wzbogaceniem oferty dydaktycznej uczelni.

Wykład realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Poznania.

WSTĘP WOLNY

17 październik 2021