23 czerwca, 2021, 19:00

Środa, 23.06.2021, godz. 19.00, Sala Błękitna

Muzyka Naszych Czasów

Finał Ogólnopolskiego Programu

Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego zaprasza na wyjątkowy koncert, dedykowany Profesorowi Krzysztofowi Pendereckiemu. “Muzyka Naszych Czasów” to czteroletni program organizowany przez Stowarzyszenie Akademia imienia Krzysztofa Pendereckiego wraz z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. CEL to wprowadzenie polskiej muzyki XXI wieku w krwioobieg szkolnictwa artystycznego pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. REALIZACJA – przez zamówienia u kompozytorów do 30. roku życia i wielokrotne wykonania przez uczniów i studentów wraz z Mistrzami szkolnictwa muzycznego. Ponadto nagrania na płytach CD przez DUX oraz wydanie nut wykonywanych kompozycji przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

Prowadzenie koncertu
dr Małgorzata Pawłowska