1 marca, 2022, 10:00

Kurs mistrzowski interpretacji dzieł Fryderyka Chopina – prof. dr hab. Paweł Zawadzki

1 marca, 2022

Prowadzący:

Prof. dr hab. Paweł Zawadzki
(Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu)

Pianista i pedagog, laureat i juror konkursów pianistycznych, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Ukończył z wyróżnieniem wrocławską Akademię Muzyczną kształcąc się pod kierunkiem prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Artysta występował na estradach filharmonii wykonując koncerty fortepianowe pod batutą wybitnych dyrygentów: Tadeusz Strugała, Jacek Kaspszyk, Marek Pijarowski, Wojciech Rodek, Szymon Makowski, Eugene Tzigane, Giancarlo de Lorenzo, Kai Baumann, Lee Hong-Jin, Alexiei Vasiliev, Massimiliano Caldi, Juan Cantarell. Koncertował w Niemczech, Francji, Austrii, Holandii, Turcji, Finlandii, Danii, Szkocji, Bułgarii, Rumunii, Rosji, Białorusi, Korei Południowej i Australii. Dokonał nagrań dla Radia i Telewizji, a na polu fonograficznym ma wydane płyty kompaktowe z utworami Fryderyka Chopina i Franciszka Liszta nagrane dla firmy Selene. Jako konsultant Centrum Edukacji Artystycznej prowadzi liczne kursy pianistyczne. Jest wykładowcą letnich kursów pianistycznych w Krynicy-Zdroju i Łańcucie. Paweł Zawadzki prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną. Jego studenci i uczniowie zdobyli kilkadziesiąt nagród na znaczących międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych. Są stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu stypendialnego Młoda Polska, Prezesa Rady Ministrów, Prezydenta Wrocławia, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Artysta w 2011 roku zainicjował powstanie Dolnośląskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina we Wrocławiu (w latach 2011-2020 był prezesem DTiFC). Aktywność artystyczną i dydaktyczną Pawła Zawadzkiego doceniono nagrodami Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Aktualnie pełni funkcję Kierownika Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

1 marca 2022,  godz. 10.00-15.00, Aula Nova

Harmonogram:

10.00  –  Scherzo h-moll op. 20 – Stanisław Majewski, II rok st. II st.

10.45  –  Scherzo b-moll op. 31 – Jiakai Shen, II rok st I st.

11.30  – Barkarola Fis-dur op. 60 – Aniela Madera, II rok st. II st.

12.15 – 13.00 – przerwa

13.00  – Polonez fis-moll op. 44 – Mateusz Gołaszewski,  I rok stu. I st.

13.45  – Nokturn G-dur op. 37 nr 2 – Maurycy Kłos, III rok st. I st.

14.30  –  Ballada f-moll op. 52 – Rozalia Galica, VI kl. LM