21 kwietnia, 2022, 19:00

J.S. Bach – Allemande i Courante z I Suity G-dur BWV 1007
A. Caporale – Sonata IV d-moll

Jan Czaja – wiolonczela,  Monika Woźniak – klawesyn

Jan Czaja – doktorant SD WWM pod opieką artystyczną dr hab. Katarzyny Polonek. Otrzymał szereg nagród z zespołami Apeiron Trio i Lepos Duo – koncertował m.in. w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Chinach, we Włoszech. Zamiłowanie do kameralistyki Jan rozwijał na lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez Trio Jean Paul, A. Brendela, I. Browna, G. Sigla, M. Sikorskiego, A. Tatarskiego. W zakresie historycznego wykonawstwa muzycznego pobierał nauki u B. Cocseta,  M. Möllenbecka, J. Thiela, K. von der Goltz. Wcześniejszą edukację związał z Poznaniem (dyplom w klasie T. Lisieckiego), Wrocławiem (licencjat w klasie S. Firleja) i Berlinem (magisterium w klasie M. Nyikosa na UdK).

R. Schumann – 4 Skizzen für den Pedalflügel op. 58, nr 3 – Lebhaft
L. Vierne – Symphonie No. 2 pour orgue: III. Scherzo

Łukasz Kołakowski – organy

Łukasz Kołakowski – ur. 1994, organista, absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (klasa organów prof. E. Karolak i dra J. Tarnawskiego); studiował także w Hochschule für Musik und Theater „Felix Mendelssohn Bartholdy” w Lipsku u prof. M. Schmedinga; uczestnik licznych kursów mistrzowskich; laureat konkursów organowych: Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu (2015, II nagroda), Bachowskiego Konkursu Organowego w Krakowie (2015, I nagroda), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Svirél w Nowej Goricy w Słowenii (2017, Złota Nagroda), Akademickiego Konkursu Organowego „Romuald Sroczyński in memoriam” w Poznaniu (2018, wyróżnienie); zainteresowania artystyczne i badawcze ukierunkowane na francuską muzykę organową. Doktorant SD WWM.

A. Piazzolla – Cztery pory roku w opracowaniu J. Bragato na trio fortepianowe

Olga Winkowska – skrzypce,  Małgorzata Bleja – wiolonczela, Tomasz Sośniak –  fortepian

Małgorzata Bleja – obecnie pracuje pod opieką artystyczną dra hab. Tomasza Lisieckiego. Swoje umiejętności doskonaliła podczas studiów w Poznaniu oraz Berlinie, w klasach wybitnych wiolonczelistów: dr hab. Katarzyny Polonek oraz prof. Andreasa Gregera, a także podczas licznych kursów mistrzowskich. Brała udział w projektach prestiżowych orkiestr młodzieżowych, takich jak m.in. European Union Youth Orchestra czy I, Culture Orchestra. Jest absolwentką IX edycji programu „Akademia Sinfonia Varsovia”. W roli kameralistki występowała podczas ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali, m. in. Festiwal MehrLicht! Music w Berlinie czy Festiwal Ensemble w Wałbrzychu. W 2021 roku wzięła udział w międzynarodowym projekcie „Musethica”.

O. Ede – Decision
J. Henderson – Inner urge
A.E. Çiçek – On Dort Bin Yil Gezdim (Haydar Haydar) – turecka tradycyjna muzyka, arr. Özgür Ede

Zespół:
Özgür Ede – gitara basowa
Karol Malczewski – fortepian
Tomasz Rassek – saksofon tenorowy
Kajetan Pilarski – perkusja

Özgür Ede jest muzykiem, gitarzystą basowym i kompozytorem. Obecnie odbywa wymianę doktorancką na Akademii Muzycznej w Poznaniu SD WWM. Ukończył studia licencjackie i magisterskie na Yıldız Technical University w Stambule w zakresie gitary basowej, gdzie obecnie studiuje w ramach programu doktoranckiego. Zdobył wyróżnienie w kategorii solista instrumentalista w Blue Note Poznań Competition 2022. Jego zainteresowania skupiają się również wokół projektów interdyscyplinarnych, komponowania muzyki do filmów, tańca i sztuk performatywnych. Współpracował z takimi artystami i pedagogami jak: Zbigniew Wrombel, Kamil Erdem, Ricardo Moyano, Şenol Küçükyıldırım, Evrim Demirel, Mihail Godstiner.