Wydarzenia

Publikacje
21.10.2021, 18:00 - Aula Nova

III Międzynarodowy Festiwal im. Józefa Madei – Koncert symfoniczny

Koncert Aula Nova

Koncert symfoniczny to wyjątkowe wydarzenie, odbywające się w ramach III Międzynarodowego Festiwalu im. Józefa Madei.

W dniu 21.10.2021 roku o godzinie 18.00 w Auli Nova Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu usłyszymy znakomitych solistów: Justusa Grimma (wiolonczela) oraz Pawła Kroczka (klarnet). Solistom będzie towarzyszyć Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza.

Koncert klarnetowy Józefa Madei zostanie prawykonany w 70. rocznicę jego powstania. Rekonstrukcji dzieła podjęła się kompozytorka Katarzyna Danel.

 

Wykonawcy:

Paweł Kroczek – klarnet
Justus Grimm – wiolonczela
Jakub Chrenowicz – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

 

Program koncertu:
Józef Madeja – Koncert na klarnet i orkiestrę g-moll nr 2 (prawykonanie)
Piotr Czajkowski – Wariacje Rokoko na wiolonczelę i orkiestrę
Antonin Dvorak – IX Symfonia e-moll „Z Nowego Świata” op. 95

 

Słowo o muzyce: Krzysztof Bździel

 

Justus Grimm – artysta występował w najbardziej renomowanych salach koncertowych na świecie, takich jak Filharmonia Berlińska, Sala Koncertowa w Hamburgu, Filharmonia Kolońska, Teatr du Chatelet w Paryżu, monachijska Hercules Hall i Centrum Kultury w Lizbonie. W 2008 roku uzyskał tytuł profesora wiolonczeli w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii, gdzie od 2013 roku pełni również funkcję Dyrektora Artystycznego. Gra na wiolonczeli z 2010 roku, autorstwa francuskiego lutnika – Christiana Bayona.

Paweł Kroczek – adiunkt Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie w 2016 r. uzyskał stopień doktora sztuki. Prowadzi ożywioną działalność koncertowa oraz pedagogiczną, a jego uczniowie są laureatami licznych nagród i wyróżnień w krajowych oraz międzynarodowych konkursach. Jest także wykładowcą wielu kursów mistrzowskich dla klarnecistów, zasiada w jury konkursów.

Jakub Chrenowicz – w latach 2010-2012 pełnił funkcję asystenta dyrektora Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Obecnie prowadzi klasę dyrygentury w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Jest także kierownikiem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego. Od sezonu artystycznego 2017/2018 Jakub Chrenowicz pełni funkcję Pierwszego Dyrygenta Filharmonii im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie.

 

WSTĘP WOLNY

 

Współorganizator Festiwalu: Stowarzyszenie im. Józefa Madei

Nadchodzące wydarzenia

Koncert

28.10.2021

Czwartki z muzyką dawną/28 października 2021

Koncert

28.10.2021

Koncert na zakończenie kursu mistrzowskiego: Spotkanie z Mistrzem Mariuszem Kwietniem

Koncert Konferencja

29.10.2021

Konferencja z cyklu Musica Archi/altówka/dzień 1

Koncert Konferencja

30.10.2021

Konferencja z cyklu Musica Archi/altówka/dzień 2